[]

20lik diş ameliyati sonrası yutkunma

bı kağıt vermişlerdi arkasında yutkunmayin tukurmeyin 1 gün yazıyor

nasıl yutkunmayayim yav refleks yani
saçma değil mi?

 
Tabi ki yutkunacaksınız. bir gün boyunca yutkunmamak elde değil. ama mümkün olduğunca az tükürmek yutkunmak lazım ki ağız içi basınç çok değişmesin, dişik yerleri kanamasın.


  • the kene  (26.09.18 12:40:55) 
yutkun da vakum uygulama.


  • zgrydn  (26.09.18 12:50:24) 
Operasyon uygulanan yerin üzeri bir nevi yara gibi kabuk bağlıyor. Kan pıhtısı gibi. Yutkundugunda bu doku zarar görebiliyor kanama devsm edebilir açık yara enfeksiyon kapabilir. Bunun için olabildiğince az yutkunman gerek.


  • paudi  (26.09.18 13:29:00) 
Yanlış hatırlıyor olmayasınız? Yutkunmakta sıkıntı yok. Tükürmek, pipet kullanmak, sigara içmek vs emme kuvveti-negatif basınç oluşturan her şey zararlı. Soketteki pıhtı formasyonunu yerinden söker. Pıhtı olmazsa iyileşme gecikir. Bu yüzden bunlara dikkat edilmeli.


  • hatunlarin tercih ettigi pic  (28.09.18 00:19:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.