Hasta Köpeğimize Ne Yedireyim?

Birkaç yıl önce köyümüzdeki bahçemizin yakınlarına dişi bir köpek bırakıldı. 10 tane yavrusu oldu. Çoğunu sahiplendirdik, birini de biz aldık. Şu an 2 yaşında olan köpeğimizde kaşıntı ve yaralar ortaya çıktı. Veteriner karaciğer kaynaklı egzama olmuş, diyetini değiştirin, dedi. Uzun süredir kaşıntısı olduğu için tavuk eti vermiyorduk. Şimdi yarası (kuyruk üzerinde) çok kötü bir hal aldı. Köpek mamalarının içerikleri farklı ama ben hangisini alacağıma karar veremiyorum. Sanki hem protein hem de karbonhidrada alerjisi var gibi. Veteriner bitkisel gıdalar önerdi. Sizce ne yapmalıyım? daha önce mama almıştım yememişti. Şimdi zorla da olsa yedireceğiz mecburen. (Önceleri çokça tavukla ve ekmekle besliyorduk. Sonra tavuk yerine süt verdik. Onun sevdiği şeyleri yedirmek istedik ama sanırım bu kötü bir karardı)

Hill's markasını satan bir veterinere götürün, doğru mamayı önersin. ancak bununla çözersiniz. Yemeyebilir, ama aç kalınca mecbur yiyecek, ve iyileşmesi için de bu gerekli.

  • veritaslibertas  (24.09.18 17:43:23)
proplan somonlu mamasi var. bu alerjiden dolayi kopeklerde yara acilmasini duymustum. olmamasi icin proplan somonlu veriyordu sahipleri. alistirma kisminda tavsiyem mamaya bir kasik konserve mama katin. bazen agiz sulandirici bir seye ihtiyaclari oluyor onceden, appetizer vari :)

  • bir varmis bir yokmus  (27.09.18 22:00:50)