Evde gri kelebekler ucuyor, nasil kurtulacagim?

Fotograftaki gri kelebeklerden her gun 3-5 tane oldurur oldum. Nereden geliyor gidiyor bir fikrim yok. Nasil bulup kurtulurum bunlardan?

hizliresim.com

bir şey güvelenmiş ya da çürümüş. kaynağı bulmak lazım.
hangi odada daha çok?

  • cedex  (20.09.18 19:30:14)
bunlar guveye benziyor.
Yunlu kumaslari filan yemeye geiyorlardir.
Bir de pirinc bulgur vs bakliyat kavanozlarini cok severler.
Naftalin veya benzer guvesavar urunlri kullanabilirsiniz.
  • parcxerox  (20.09.18 19:30:15)
her türlü gıdayı kontrol etmen lazım. benim dibimde bulunan çekmecedeki çekirdek içine yuva yapmışlardı. orayı temizleyince bittiler.

  • diffarentiationation  (20.09.18 19:57:14)
Bende de var bunlardan kurtulamadim bir turlu. Tum mutfagi indirdim, herseye baktim cik yok kaynagi. Disardan geliyorlar gibi. Ne zaman balkon kapisi acik olsa 1-2 taneyi girerken gordum.
Cozum bulursaniz bana da soyleyin lutfen

  • 65 derece  (22.09.18 00:46:06)
@65 derece erzak dolabinin icindeki kavanozda bir kac bocek buldum dun aksam. Kapali kavanozun icinde nasil oluyor anlamis degilim ama o kavanozu ve suphelendigim diger kavanozlari da attim. Sabah yine mutfakta varlardi umarim azalarak biterler. Siz de balkonunuza bakinin, yerlestikleri yeri gorursunuz belki.

  • boyalı kuş  (22.09.18 02:16:41)