Dream Theatre - Pull Me Under

Bir arkadaş buradan Pull Me Under’ın neden yarım kaldığını sormuştu sonunun. Öylesine okurken ne dediğini anlamayıp şarkıyı açmıştım anlamak için. Çok güzelmiş yalnız, paylaşmak istedim. Buram buram 90lar-2000ler havası. Bu tip önerileriniz varsa alırım. Özellikle 2000ler yabancı rock ya da elektro solosu kaliteli olan her türlüsü diyeyim. Pretty little ditty gibi olabilir

(Buradan da o duyuruyu açan arkadaşa selam olsun :D)

dipnot: normalde lounge/caz dinliyorum uzun zamandır güzel bir şey bulamadım alakasız olacak ama ona da öneri yaparsanız harika olur.

Dream Theater - Endless Sacrifice, Peruvian Skies, Wither, A Rite of Passage

Bir dünya efsane dream theater şarkısı arasından aklıma ilk gelenler bunlar. Varsa kulaklıkla, yoksa biraz yüksek sesle dinle.
  • cay koy geliyorum  (20.09.18 10:28:51 ~ 10:30:17)
www.youtube.com

bak tam gitar solosuna nişan alıp gönderdim linki.
  • killerbee  (20.09.18 10:48:57 ~ 11:27:33)
Ehe cevap vermiştim ben de...

Dur ben de biraz açıp dinliim yine.
  • lcha  (20.09.18 11:10:13)
Images and words ve awake albümü baştan sona muhteşemdir.

Images and words'ten Metropolis part 1'i dilneyip sonra Scenes from a Memory albümüne devam edip muhteşem bir hikayeyi baştan sonra dinleyebilirsin.

A change of seasons ile bir annenin, ve The Best of Times ile bir babanın ölümüne dair yazılmış bir şarkıyı dinleyebilirsin.

space-dye vest öğrenilmiş çaresizliğin, umutsuzluğun, aşk hayatından yediğin tokadın en güzel anlatıldığı şarkıdır.

learning to live ile hala evet 15+ senedir yaşamayı öğreniyorum.

train of thought albümü de gayet iyidir.

birkaç tane daha Dream Theater'ın top yaptığı noktalar var ama genel olarak bunlar ve octavarium albümünden sonrası çöp.

ve dream theatre değil, DREAM THEATER.
  • washe  (20.09.18 11:29:56)
Forsaken - www.youtube.com

Stream of Consciousness - www.youtube.com

In the Name of God - www.youtube.com

En sevdiğim şarkılardan biri ise: Finally Free - www.youtube.com

Edit: Instrumedley (Live at Budokan) - www.youtube.com
  • rahip janick  (20.09.18 13:08:37 ~ 13:10:20)