Çocukken ne sıklıkta dayak yediniz/fiziksel şiddet gördünüz?

Durum değerlendirmesi için katkılarınızı bekliyorum.

a - her gün birden fazla kez
b - haftada birkaç kez
c - ayda birkaç kez
d - çok nadiren
e - hiç

e

  • sopiro  (17.09.18 20:41:18)
çok kavga ettim fiziksel olarak küçükken ayda birkaç kez kavga etmişimdir ama son 20-25 yıldır fiziksel kavga ettiğimi hatırlamıyorum.
dayak yediklerim 1/4 orandadır
ha şiddet görmek anlamında sürekli benimle uğraşan insanlar yoktu kavgalar hep alakasız kişilerle falandı. mahalle içi klasik çocuk kavgaları işte
  • basond  (17.09.18 20:43:15 ~ 20:46:03)
e - Hiç

  • fotrsapka  (17.09.18 20:44:01)
E

  • der meister  (17.09.18 20:44:35)
e

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (17.09.18 20:44:43)
C. En son lise 1

  • paudi  (17.09.18 20:46:54)
B

Annem, ablam ve beni ilk okul öncesi ve ilk okul süresince döverek büyüttü deyim yerindeyse. Yemek yedirmek için özellikle sürekli tokat atardı. Babam bütün hayatım boyunca 1 ya da 2 kere tokat atmıştır. Onda da hak etmiştim sanırım.
  • himmet dayi  (17.09.18 20:52:22 ~ 20:53:26)
b ya da c. netlestiremedim

  • river song  (17.09.18 20:55:24)
B.
Yaş 30. Devlet okulunda ve düz lisede okudum. Bizim zamanımızda dayak vardı. Annemden çocukken çok dayak yedim zaten. Adanalıyım, Adana'da büyüdüm. Bıçaklı kavgalardan, taşlı sopalı her türlüsünü gördüm. Ergenken her gün kavga ederdim bir şekilde. Eski polis memuruyum. Eylemde yaralandığım da oldu. Dayak yemek denemez ama arbede anında biri sana vuruyor sen birilerine vuruyorsun oluyor yani.

Ama ömrümde yediğim en kötü dayak lisedeyken yediğim dayaktı. 5 kişi araya aldı hastanelik oldum.

"Yara izim olmadan ölmek istemiyorum"
-Tyler Durden
  • bos gezenin bos ustasi  (17.09.18 20:57:39)
B

Ev içerisinde annemden şiddet gördüm. Fiziksel şiddet dışında psikolojik şiddet de gördüm.
  • kedili madam  (17.09.18 21:35:05)
b diyeyim

öğretmen sürekli sıra dayağına çekerdi ilkokulda, hatta tahtaya soru yazar, bilemeyecek olanlar kalksın derdi, kalkmayanlardan da arada seçip sorup onları da kaldırırdı. ben çalışkan öğrenciydim o nedenle pek yemedim ama çok şahit oldum.

evde ise iki günde bir yerdim annemden. süpürgenin metal hortumu, uzun sopa, terlik vs. ne denk gelirse.

bu beni dayak arsızı, laf arsızı, umursamaz biri yaptı. ciddi söylenen hiçbirşeyi ciddiye alamaz oldum. biri bana kızdığında, laf söylediğinde falan gülesim geliyor artık.
  • theconqueror  (17.09.18 21:40:49 ~ 21:46:11)
sanırım b, büyüdükçe c.

  • ya ben lan neyse  (17.09.18 21:41:12 ~ 21:42:56)
B maalesef

  • tociess  (17.09.18 22:44:29)
c

  • eazy  (17.09.18 22:55:10)
d.

bir kere lisede hoca dövmüştü. bir kere de çingeneler meydan dayağı atmıştı. toplamda iki kez.
  • sir gawain  (17.09.18 23:38:22)
e

  • aychovsky  (17.09.18 23:54:43)
C veya d
Yetiskinligimde ise oldukca kavgaciyim. Cok dayak yedim cok da dayak attim. Kacmam korkmam bu yuzden. Bunu sormadin ama cesur ve pislik erkekten hoslanan duyuru kizlarina selam etmek icin soyledim.

  • twelfth  (18.09.18 00:26:33)
d nadiren de olsa yedim. özellikle ilkokul öğretmeni dayakçıydı. be usluydum, ona rağmen nadiren de olsa dayak yerdim. yaramazlar paso dayak yerdi zaten. şimdiki çocuklar çok şanslı. doksanlı yıllar ve ikibinlerin başları dayak vardı.

  • Neill  (18.09.18 00:36:42)