[]

Bugünkü İş Görüşmesi

Bu sabah rakip firmayla iş görüşmesi gerçekleştirdim. Kafamda bazı soru işaretleri var.

- Adamlar görüşmenin başında biraz casusluk yapmaya çalıştılar. Mevcut firmamdaki işleyişe dair detaya inen bilgiler almaya çalıştılar. Senin departmanın nasıl çalışıyor, işleyiş nasıl, nasıl bir ekip var, organizasyonel değişiklikler olduğunu duyduk biraz anlatır mısın gibi...

- Bu adamlar bu pozisyon için 2 ay önce ilan vermişler ve detaylı bir iş görüşmesi sürecinin ardından iyi bir üniversiteden bir asistanı işe almışlar. Piyasada bu işi bilen adam sayısı az, var olanlar da zaten yıllardır aynı firmada çalışıyor. Biraz analitik bilgi gerektirdiğinden olsa gerek tek çare üniversiteden adam bulmak olmuş. Buldukları adam kendi çapında üniversitede bir şeylerle uğraşmış ama sektöre yönelik bir tecrübesi yok, genel bilgisiyle yuvarlanıp gidecek anladığım kadarıyla. İşe başlamam durumunda bu adamı def edecekler mi yoksa birlikte mi çalışacağız, bununla ilgili net bir şey söylemediler. Adamların iş görüşmesi başlangıcındaki bilgi avcılığı da beni işkillendirdi. Acaba tasarım sürecine dair bildiğim ne varsa sömürülüp, birkaç ay sonra tekmeyi yeme durumum olur mu? Nasıl bir yol izlemeliyim?

 
sözleşmeye kendinizi sağlama alacak tazminat maddesi ekletin. şu süreden önce işten çıkarılırsa şu kadar para alır gibi vs.


  • xiii  (13.09.18 07:59:12) 
Mevcut sozlesmenizde rekabet yasagi mevcut degil mi?


  • kuehles blondes  (13.09.18 08:20:54) 
çalıştığım yerde iş ilanlarına sektörden başka firmada çalışan kişiler başvurduğunda mutlaka mülakata çağırıyorlar. sırf ağız yoklamak için.


  • veritaslibertas  (13.09.18 08:35:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.