[]

hukuk

sbf mezunuyum.bu yıl öyle çalışmadan etmeden dgs’ye girdim 270 puan aldım.istediğim hukuk fakültesi için 300 puan gerekiyor bir senede o seviyeye çıkmam mümkün mü?
ikincisi 26 yaşındayım hukuk için geç mi?
hukuk okumak istemiştim hep olmamıştı işten çıktım bunun için. bu son şansım amacım hukuk kazanıp okurken çalışmak sonra memleketime küçük bir ilçeye yerleşmeyi planlıyorum.amacım çok para kazanmak değil sevdiğim işi ve kendi işimi yapmak,tatilimi kendim belirlemek mesela.
moral,motivasyonum yerlerde.

 
1- Bir senede DGS birincisi olman bile mümkün.

2- Kesinlikle geç değil, şahsi fikrim hukuk fakültesinde o yaşlarda daha etkin bir eğitim süreci geçirileceği yönünde.

Avukatlık tek tabanca takılmak ve kendi kurallarını kendin koymak konusunda çok avantajlı bir meslek, şiddetle tavsiye ederim.
  • fırt  (12.09.18 20:58:50) 
kendi uzmanlık alanım ve kendi kurallarım olsun istiyorum.hakkım olan yıllık izin isterken bile ağız kokusu çekmekten ailem tatil yaparken bayramda seyranda ben çalışmaktan bıktım.hukuk okurken de zaten sbf mezunuyum iyi kötü çalışırım bir yerlerde.önemli olan kazanmam ve 120 soruda 20 netlik bir artış beni hedefime çok kolay ulaştırır.bu hedef için büyük bir risk aldım.


  • ercu cozer  (12.09.18 21:06:04) 
Çok idealist değilsen herhangi bir üniversiteyi yaz geç. Zaman önemli. Her sene mezun sayısı artıyor. Bir de 3 sene okuyacağını sonrasında 1 yıl stajı düşün. Yaşın geç değil ama hızlı davran.


  • gölgede aynı  (12.09.18 21:18:24) 
1- çok sıkı çalışmayla tabii ki mümkün.

2- 26 yaş hiçbir şey için geç olamaz! :)

Avukat olmayı ben de istemişimdir hatta çokça da avukat gibisin, sen avukat olmalıydın sözlerini duyarım etrafımdan ama artık başka bir yola girdim avukat olursam şimdi olmak için uğraştığım işi yapamıyorum falan filan.

Ben de cevap içinde soru sorayım;
Dgs için çalıştığınız kaynaklar var mı önerebileceğiniz? Özellikle matematik için.
  • eksi sozlugun tatli insani  (12.09.18 21:18:57) 
seneye yüzde elli ücretli dahil yazacağım.bu yıl sınava çalışmalıyım.sbf+adalet+tarih okudum buralardan sayılacak dersler artı hazırlık muafiyeti ile 3 senede biter umarım.


  • ercu cozer  (12.09.18 21:20:30) 
tatlı insan;maalesef hiç çalışmadan girdim çalıştığım için. önümüzdeki sene için kaynak bakacağım.şu an sadece video izliyorum.


  • ercu cozer  (12.09.18 21:22:30) 
26 yaş kesinlikle geç sayılmaz, bence gelecek yıl kazanmak için çok ciddi çalışın ve bir an önce başlayın. zaten ders saydırmak ayrı bir dert bir çeşit şans hatta. kazandıktan sonra muhtemelen en az 3 sene okursunuz ve bu süreci olabildiğince hızlı tutmanızı tavsiye ederim (üstten ders alma vs) zira hukuk fakültesi mezunu sayısı epey arttı ve bu kez avukatlık sınavının ciddi olarak eli kulağında olduğunu görüyorum ki zaten barolar birliği de bunu destekleyici adımlar atıyor epeydir, ben hukuk okumayı düşünseydim bu sınav gelmeden bir şekilde avukatlık kimliğimi almak için elimden geleni yapardım.
şimdiden kolay gelsin..

  • ezkaza  (12.09.18 23:43:04) 
Ben de mezun olduktan sonra pişman oldum. Ama babam şiddetle hukuk okumama karşı çıkmıştı. Ailede de hukukçu yok zaten. Zaten okusam da hakim savcı olmak isterdim onları da beytüşşebap gibi yerlere atıyorlar. Yani bence geç kalmışsın


  • her gece aç  (12.09.18 23:59:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.