[]

Üç ayda İngilizce

İngilizcem var, ama bir türlü gelişmiyor. Birkaç aydır Asya'da bir ülkede native speaker olmayan insanlarla muhattap oluyorum ve konuşurken de yazarken de hala zorlanıyorum. Özellikle günlük, basit diyaloglarda. Şöyle upper-intermediate seviyesinden başlayıp bir grammer tekrarı yapmak, bunun yanında phrasal verb, idiom vs.. bilgimi artırmak istiyorum.
Birkaç ayımı yoğun bir şekilde buna ayrıma planım var. Nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda ve çalışmam gereken kaynaklar hakkında yardımcı olabilecek olan var mı ?

Konuşmadan ya da native speakerlarla bir arada olmadan öğrenilmezcileri kenara alalım lütfen. Teşekkürler.

 
Duolingo, voscreen programlari hala yoksa hemen indirin. Konusma icin de Speaklar adli programi oneriririm. Genelde hintli vs denk gelir. Sadece sesli gorusme yapiyorsunuz ve kullanimi oldukca pratik.


  • kibariye canavari  (12.09.18 21:03:40) 
m.youtube.com

Daha fazlası için Google engvid.
  • bos gezenin bos ustasi  (12.09.18 21:26:20) 
Engvid izleyip öğrendiğiniz konuları Tandem’de yazışarak Couchsurfing’de konuşarak pratik yapacaksınız


  • le jeune turc  (12.09.18 21:54:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.