hacettepe yurt

beytepe öğrenci evleri ile beytepe yurtları arasında ne fark var?

Sanırım ögrenci evleri daha güzel ve daha pahalı.

  • meyve parcacikli kadin  (12.09.18 14:32:45)
Daha pahalı +1
Ama daha güzel mi orasını bilemiyorum. Yurdu görmedim ama öğrenci evini gördüm.
İki kişilikti, ufacık, iki tane yatak iki tane çalışma masası anca sığmış.
Dolapları çok dar.
Bana göre tek avantajı ki kuzenimin de yurtta değil öğrenci evinde kalmasını bu yüzden istemiştim banyo tuvalet olayı.
Bir sürü insanla paylaşmak var 1 kişiyle paylaşmak var.
  • mutekebbir  (12.09.18 14:39:21)
öğrenci evleri 2 kişilik,banyo ve tuvalet odada sadece oda arkadaşınla kullanıyorsun,aylık 700 lira galiba.yurt odalar 4 kişilik banyo ve tuvalet katlarda ve ortak kullanılıyor ama çok daha ucuz,bina olarak da eski yapılar ama çok takılacak bir şey değil.

  • toprakbaba  (12.09.18 14:44:22)
tuvalet ve banyo dışında bir farkı var mı? bir de 2 kişilik yurtlar da var sanırım. bunlarla bir farkı var mı?

aslında öğrenci evlerine tek kişilik oda çıkarsa diye başvurdum. tek kişilik oda çıkma şansı var mı?
  • nick bulamadim  (12.09.18 14:48:47)
Tek kişilik bize çıkmadı, gidince öğrenildi ki çoğunda alttan dersi kalanlar asistanlar falan kalıyormuş.

  • mutekebbir  (12.09.18 14:53:34)
giriş çıkış saatleri hakkında bilginiz var mı? ben okurken çalışmayı düşünüyorum. bu yüzden geç girmem gerekebilir.

  • nick bulamadim  (12.09.18 14:54:19)
Girş 6 çıkış 2 imiş.

  • mutekebbir  (12.09.18 15:09:57)
zamanında öğrenci evlerinde kaldım, yurtlarla kıyaslanamayacak kadar konforlu ve rahattı. iki kişilik odanın içinde tuvalet-banyo, buzdolabı vs. her şey var. otel odası gibiydi, haftada bir temizlenirdi. giriş-çıkış çok rahattı, bildiğim kadarıyla normal yurtlarda kart okutma filan varken öğrenci evlerinde sadece en geç girebileceğiniz saatle ilgili bir kural vardı (haftaiçi geceyarısı, haftasonu gece 2 şeklinde). yani hiç gitmezseniz kimse bu kişi nerede diye sormazdı.

  • depol  (12.09.18 16:37:42)