[]

soğuk kahveyi evde yapmak

Ekteki kahveyi evde yapmak mümkün mü? tanesini 5 liradan satıyorlar, 5 liraya 1 litre yapsam bana yeter. Aynı lezzeti veya yakın bi lezzeti arıyorum.
 
bunların tadını bilmiyorum ama nescafenin klasik kırmzı fincanına soğuk sütle 1 veya 2 tatlı kaşığı nescafe atıp içiyordum. tadı iyiydi. istersen şeker de koyabilirsin.


  • sutlu nescafe  (08.09.18 14:37:19) 
Mükemmel tarifi veriyorum:
1 ölçü filtre kahve (toz halinde tabi) 8 ölçü su. Ağzını kapat dolaba koy 30 saat sonra çıkar süz.
Afiyetler olsun.
  • kisa  (08.09.18 14:44:53) 
normal kırmızı nescafe sıcak suyla demle shakera full buz ekle ve çalkala.monin de lazım ona gerçi tatlandırmak için


  • bardakigüneşgözlüğü  (08.09.18 14:45:05) 
Bu arada granullu kahveler için uzun zamandır bir kötüleme kampanyası var. Zararlı kötü diye vs. Detayını bilmiyorum, tuketmiyorum ama araştırmak isteyebilirsiniz diye söylemek istedim.


  • kisa  (08.09.18 14:51:57) 
bunun kralını yaparsın

kahve likörü yapımını anlattığım bir entry var. orada 2. aşamaya geçme. alkol ekleme kısmı yani. soğuk demleme kahve konsantresi elde edersin. onu sulandırıp içebilirsin.

(bkz: #69813478)
  • asbe  (08.09.18 18:19:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.