yemek

evde ne yemegi yapip yiyosunuz? sanki bana hep ayni seyleri yiyom gibi geliyo gicik oldum bu duruma bi

iste ne yiyosunuz onu merak ettim
ben melemendir fasulyedir mantar corbasi tavuk sotedir o tarz seyler yapip yiyorum degistiriyim az diye dusundum ama aklima bisey gelmiyor

  • guldum gectim genceciktim  (04.09.18 20:19:58)
kasaptan ciğer al soğanla domatesle pişir yanına pilav yap oldu sana mis gibi yemek.
güzel el yapımı mantı satan yerler var kilosu 30 lira falan 300 gram koca bir tabak oluyor pişir ye.
tavuk göğüslerini al marinele buzluga at bölüp sabah evden cıkmadan dolap kısmına indir aksam eve gelince at tavaya pişsin
kısır yap, mercimek köftesi yap.

edit: önceden nohutları fasulyeleri falan haşla parçalayıp buzluğa at, domates soğan ile hemen yemek yap akşam veya çorba karışımları da aynı şekilde. içinde kırmızı mercimek, bulgur, maş fasulyesi, tarhana, yeşil mercimek gibi bilumum bakliyat bulunduran karışımlardan hazır alabilir veya kendin yapabilirsin at kaynat çorba olsun.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (04.09.18 20:22:18 ~ 20:28:29)
bulgur veya pirinç pilavı. ıspanak, semizotu, patlıcan, patates püresi, köfte vs.

  • sutlu nescafe  (04.09.18 20:22:32)
bu ara bulgur + cacığa abandım. et dışında bitek bunu yiyor olabilirim.

  • Tears of Devil  (04.09.18 20:42:07)
cigeri, nohutu, pilav cesitlerini denicem
ıspanak simdi var mi bilmiyorum varsa onu da aldim kafaya
hepinize tesekkurler
baska var midir?
  • guldum gectim genceciktim  (04.09.18 22:17:50)
hayret, kimse yazmamis...

makarna...

cesit de bol - spagetti, fiyonk, vs vs
farkli soslar ile de kombin yaparsiniz
  • parcxerox  (05.09.18 01:11:57)
bizde de bir loop durumu söz konusu gibi hissediyorum hep. kızartma, hamur işi vs yememeğe çalışıyoruz. sonuç bu:

-ton balıklı salata
- bulgur pilavı (sarımsaklı)
- tarhana çorbası
- sarımsaklı yoğurtlu makarna
-mantı
-kıymalı makarna
-ıspanak
-bruchetta + şarap
-meze + rakı
-kıymalı bezelye
- barbunya+pilav+cacık
- et + patates püresi
  • hushhush  (05.09.18 11:03:44 ~ 11:04:08)