üzülünce mideniz bulanıyor mu?

aslında üzülmemem gereken, normal bruce'un üzülmeyeceği bir şeye üzülüyorum 2 gündür ve sürekli mide bulantısı halindeyim. yediğimden içtiğimden mi dedim ama farklı bir şey de yemedim.
mideye yumruk inmesi böyle bişey mi? hafif stres ve kararsızlık da var. normalde kolaylıkla aştığım şeyler ama hepsi üst üste geldi diye galiba; bilemedim, kötü hissediyorum. uyusam geçicek diye dün uyudum erkenden ama geçmedi de. napıyoruz böyle durumlarda?
edit: hatta o kadar anormal ki normalde böyle durumlarda bile buraya böyle şeyler sormam.

Üzülünce midem bulanmıyor.

  • Amaranta ursula  (31.08.18 00:11:17)
Ohoo hem de nasıl. Kusarım da hatta. Valla sık olan bir şey değil olunca da o an derdim mide bulantısı olmuyor zaten

  • pastörizesüt  (31.08.18 00:13:48)
Sinirle karışıksa evet. Canım hiçbir şey yemek istemez ayrıca

  • Delay Fuze  (31.08.18 00:25:50)
Evet, stres mideye vurur zaten cok anormal bir durum degil sanirim. Bende mide bulantisinin ustune, istahsizlik da yapiyor.

  • yuzır  (31.08.18 00:25:56)
Bknz:Vagus siniri

  • ırene adler  (31.08.18 00:26:57)
Evet bir dönem ben de çok şık yaşadım bu durumu. Özellikle endişem varsa bir konu hakkında kusuyorum da maalesef. Kafada bitirmediğiniz sürece bitmez. Mideniz bulandığında kusun gitsin, rahatlarsınız.

  • black holes in the sky  (31.08.18 00:28:35)
@acemi, hahah yok valla bu konuda en vahşi kapitalist şirketten daha vahşi bir proleterim; kılım kıpırdamaz yamyamlar için. üzülme konusu başka ama o iş değiştirme mevzusunun kararsızlığı da var üst üste gelenler içinde. yarın gidince biraz saçmalayayım en iyisi, beğenmesinler beni.

  • Bruce  (31.08.18 00:31:37)
Bende midede ağrı ve yanma oluyor genelde birseye üzülürsem veya strea yaparsam.

  • havada bulut  (31.08.18 01:04:58)

  • datnet  (31.08.18 01:23:46)
Evet. Çözümü de yok gibi. Gamsız insanlara imreniyorum

  • her gece aç  (31.08.18 01:34:37)
Çok üzüldüğüm durumlarda, ani ve büyük üzüntüde ilk tepkim mide bulantısı.

  • aychovsky  (31.08.18 02:36:31)
Evet. Yemek bile yiyemem. O sorun bitmedikçe çözülmez.

  • biravekahve  (31.08.18 02:37:59)
Midem ağrır evet

  • basond  (31.08.18 06:34:46)
çok üzülürsem kusarım bile.

  • nice tnetennba  (31.08.18 07:41:16)
Benim de bulanıyor.

İş, sosyal ilişkiler, planlar aynı anda boka sarınca iştahım kaçıyor, yediğim yemekten tat alamıyorum. Elimden bir şey gelmiyor, kafamı dağıtıyorum veya spora veriyorum kendimi bir nebze daha iyi hissediyorum.
  • chicha  (31.08.18 07:57:46)
Yemek yiyemem, iştah gider kendimi zorlarsam kusacak gibi olurum :(

  • damla sakızlı dondurma  (31.08.18 08:46:48)
Yok midemi etkilemez hicbir sekilde. Istahim kacar ama bulanti, agri falan olmaz midede.

  • stavro  (31.08.18 09:20:38 ~ 09:22:53)
Çok üzüldüğüm içinden çıkamadığım durumlarda mideme bir yumruk iniyor, evet.
Açık havada yürü, yapabiliyorsan koş. İnanıyorsan namaz kıl. Meditasyon yap. Nefes egzersizi filan iyi geliyor.

  • SiyamkedisiZorro  (31.08.18 09:26:24)
Hayır. Çok çok üzgün olduğumda iştahım kesilir ama hayatımda birkaç kere oldu öyle. Biraz gamsızım da. Neyse. Çık yürüyüş yap +1, mümkünse deniz kenarında yürü. Hatta yüzmek de iyi gelir.
İlave: durum geçene kadar alkol de almamanı öneririm.

  • pati  (31.08.18 09:33:35 ~ 09:35:27)
En işe yarayacak şeyi unutmuşum. Kedi sev. Kucağına otursun yayılsın, mest olsun, purrlasın, üzüntü müzüntü kalmaz.

  • pati  (31.08.18 09:51:10)
Yok heyecanlanınca ya da aşırı mutluysam bulanır sadece.

  • aquarium  (31.08.18 11:09:48)
sinir stres mide bulantısı yapar. hassas insanlarda daha çok görülür.
çocuklar duymasında selami panik yapınca kusacak gibi olurdu hatırlarsanız :)

  • dafuq  (31.08.18 11:17:01)
Üzülünce midem bulanıyor.

  • sopiro  (31.08.18 11:21:37)
Benim midem yanıyor.

  • nickimin hakkini veremedim  (31.08.18 13:20:00)