[]

Yurtdisindan gelen kaydedilmemis telefon

Yurtdisindan gelen arkadasimin telefonuna imei numarasini 120 gun icinde kaydettirmezseniz kapanacak diye mesaj geldi. Bu 120 gun araliksiz 120 gun kalmasi durumunda degil mi? Cunku surekli tr ye girip cikiyor, toplamda 120 gun oldugunda telefonu kapanmayacak degil mi?
 
diyelim ki şimdi geldi, 60 gün kaldı sonra yurtdışında bi hafta kalıp geri geldi.

o bi haftayı ya da hadi 1 ayı kaale alacaklarını ben pek sanmıyorum. konuyu tecrübe eden arkadaşlar daha iyi bilgi verebilirler ama benim aklıma yatan şekli şu;

diyelim geldi 1 hafta kaldı, 120 gün sonra geldi telefonu muhtemelen çalışmaz.
  • washe  (30.08.18 12:08:14) 
actigin anda 120'den geri sayim basliyor.


  • try again fail again fail better  (30.08.18 12:09:11) 
3 gün de kalsan 120 gün sonra kapanır. Turist olarak gelip 1 hafta kalıp giden kişi seneye aynı telefonla gelince simkart çalışmıyor.


  • bos gezenin bos ustasi  (30.08.18 13:50:30) 
2017 Aralık ayında Türkiye'ye geldiğimde telefonuma bu uyarı geldi. 1 hafta sonra döndüm ve Ağustos 2018'de tekrar Türkiye'ye giriş yaptım ve telefonumu sorunsuz kullandım. Bence hemen paniklemeyin.ben de paniklemiştim, hatta memnun olduğum telefonumu sadece bu yüzden elden çıkarıp Türkiye'de kullanmak için başka telefon dahi almayı düşünüyordum.


  • nickfury  (30.08.18 14:28:08 ~ 14:31:16) 
Hepinize cok tesekkur ederim. @nickfury nin dedigi gibi oluyor. Arkadasim ayni telefonla birer sene araliklarla da geldi, 1 sene sonra geldiginde de telefonunu kullanabiliyordu. Benim sorum aslinda su, diyelim gecen sene geldi telefonu 60 gun kullandi, bu sene geldiginde 61. Gunde telefon kapanacak mi yoksa her geliste 120 gun hakki mi veriyor?


  • unionall  (30.08.18 15:01:41) 
kendi kullandığım turkcell hatımın takılı olduğu telefon bu durumda. her yaz hemen hemen bir aylığına türkiye'ye geldiğim de kullanıyorum. bu süre telefonun turkcellden sinyal aldığı süre boyunca aktif oluyor. yani önceki yıl bu mesajı almıştım 120 gün olarak. bu yıl temmuz ayında aynı telefonu sorunsuz kullandım. yani bu 120 günün 50-60 gün arasını şu ana kadar turcell den sinyal alarak kullandım. telefonu değiştirmediğim sürece de önümüzdeki iki yılda sorun yaşamayacağım. ayrıca bu telefon hattı sürekli aktif tr dışında da roaming olarak diğer servis sağlayıcılar üzerinden sürekli kullnıyorum.


  • nuh gemisini kaciran soyu tukenmis canli  (30.08.18 17:54:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.