[]

Yarılmış direksiyon hidrolik hortumuna yama nasıl neyle yapalım?

Arkadaşlar yalova armutludayım. Aracın direksiyon hidrolik hortumu yarılmış. Yağı koyunca musluk damlası gibi damlıyor. İlçede ki tek tamircide hortum yok 1 litre atf yağ ver koya koya git dedi. Buradan yalova merkez 60 km. Şimdi yırtık yerlere silikon sürdüm sabaha kadar kurur. Bir litre yağ yolda yalovaya kadar alttan akacak. Sonra 1 litre daha almak lazım. Bez ile de sarsam sızıntı azalır mı?
 
teflon bant falan sarsan tutar. eriyen bant da olur. koli bandı bile olur bence güzelce silersen önce


  • hasmetizm 2046  (28.08.18 21:52:45) 
silikon buladıysan bant etki eder +1


  • basond  (28.08.18 22:13:56) 
Büyük ihtimal işe yaramayacak sıktığınız silikon.

Sistemde hidrolik olmadığı zaman direksiyon çok sertleşir kullanırken iki elinizle tutun ve aracınızı düşük hızda kullanın. Ani hareketler gerektirecek durumlardan kaçınarak kullanın.

Marka model belirtmemişsiniz olurda hortum bulamazsanız ilk iş olarak araya rakor atılmasını deneyin eğer o da olmazsa iş makineleri için bu tip hortum yapan yerler var onlarla görüşün.
  • anarche  (28.08.18 23:10:24) 
Anarche: hortumu istanbulda değişecek. Mesele istanbula daha doğrusu armutludan yalovaya gitmek sonrası feribot ile bir şey değil.


  • mekhanik karpov  (28.08.18 23:33:40) 
Uzun süre hidolik sistemi bozulan direksiyon kullanmış biri olarak cevaplayayım, bişey olmaz bas git. Zaten araç hızlı ve hareket halinde iken direksiyonun hidrolik olmasına ihtiyacın yok, durduğunda manevra yaparken zorlanırsın o kadar.

Ama sistem yağsız kalırsa pompayı bozabilirsin, o yüzden yağsız kalmasına çare bulamazsan pompayı by pass etmeye çalış. Kayışını söküp kurr kuru çalışmasına engel ol.

Sıkı sıkı saracağın elektrik bandı işe yarayabilir, bez yağı emer sızıntıya engel olmaz.
  • John Bloor  (29.08.18 09:30:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.