İZBAN - Çıldırmak üzereyim

Şimdi bu İZBAN durağa gelince kapıdaki yuvarlak düğmeye basıyorlar ve bu düğme hiçbir işe yaramıyor. Ya da yarıyor da ben mi bilmiyorum?
Kapının önünde duruyorum arkadan elini sokup tuşa basıyor. Ne işe yarıyor bu?
İki günlük İzmir'liyim. Evet.

Bi ara icerideki soguk hava disari cikmasin diye dugmeye basmadan acilmiyordu kapilar. O siralar baya bi yolcu 'aa kapi acilmadi' nidalariyla sonraki duraga gitti. O zamandan kalma alışkanlık. Hala ara ara boyle yapıyorlar gerçi

  • rastocasdelay  (25.08.18 19:26:43)
İzbanda işe yarıyor
izmir metroda işe yaramıyor
The end
  • helena  (25.08.18 19:26:56)
Neden çıldırmak üzeresin? Bu kadar büyük bir sorun mu hakketen bu?

En son bıraktığımda izbanda o düğmelere basmazsanız kapı açılmıyordu. Metro için geçerli değil. Hala aynı mı bilmiyorum. Basın geçin, bırakın bassınlar. Ne oldu? Ne olacak?
  • oekuklu  (25.08.18 19:54:39)
Haklısınız. Saçma sapan ne varsa sinirlenen kimseyim.

  • Karmaşıklık  (25.08.18 20:00:47)
Basmazsan kapı açılmaz.

Edit: Basmıyorum ve açılıyor diye bir şey yok. Dışarıdakiler basıyordur. İnanmıyorsan boş saatte bin, kimse basmadan dene. (İzban)
  • Lim5  (25.08.18 20:08:53 ~ 26.08.18 02:16:32)
izbanda basarsan açılır, metroda otomatiktir.

  • gebere jackson  (25.08.18 20:24:08)
Basmıyorum ve açılıyor. Sorunda bu zaten.

  • Karmaşıklık  (25.08.18 20:25:42)
siz yine de şansa bırakmayın, genellikle açılmaz çünkü.

  • gebere jackson  (25.08.18 20:28:52)
İzban için konuşuyorum, elektrik tasarruf ediyor gereksiz kapılar açılmadığı zaman diyorlardı. İçeriden ve dışarıdan birisi basmadığı halde kapı açılıyorsa ve buna defalarca şahitlik ettiyseniz bu uygulama son bulmuştur.

İzmir metro'da kullanılan yeni trenlerde de aynı led'li yuvarlak dokundurmaç var, hiç bir işlevi yok izmir metroda her durakta, her kapı aynı anda açılır ve kapanır zira.
  • hedep  (25.08.18 21:18:03 ~ 26.08.18 10:37:26)
Dışarıdan gelen senin gibi sinirli kimseler kapıları kırmasın diye otomatiğe almışlardır bayram dolayısıyla. Umarız iki gün ile sınırlı kalır izmirli oluşun.

  • kararsızataletfilozofu  (26.08.18 00:20:17)