.NET Yazılımcıları, ne kullanıyorsunuz laptop olarak?

Merhabalar

Lenovo 8gb ram'i olan bir laptop'um var ama artık Visual Studio'yu dahi çalıştırırken hiç performanslı çalışmıyor.

Geliştirme olarak ne kullanıyorsunuz peki siz? İlla mac alıp bootcamp ile windows mu kurulmalı sizce performanslı olsun diye?

Valla çok ihtiyacım var tavsiyelerinize.

bootcamp ile windows performanslı olmaz :( lenovo 8 gb ram'li modelden daha fazla detay ver kullandığın cihazla alakalı :)

  • Tears of Devil  (17.08.18 21:59:58)
@Tears of Devil, özelliklerini resim olarak ekledim hocam.

Evet performans problemini ben de duymuştum özellikle şarj durumunu baya etkiliyormuş ama Visual Studio yeni versiyonlarıyla o kadar ram ihtiyacı gerektiriyor ki, artık 16 gb ram'i olanlar bile yetersiz kalıyor diye duydum.
  • winston insani  (17.08.18 22:06:55)
abi şimdi u serisi 4. nesil i7 işlemciden bahsediyoruz. onun yerine m serisi 3. nesil bir i5 olsa daha performanslı çalışırdı. yazılımcıysan u serisi işlemci senin için "uzak dur" 'u ifade etmeli bu aklında bulunsun. performanssız, uzun pil ömrü için üretilen işlemciler onlar. m serisi veya hq ya yönel, yine 4. nesil olsun mesela. ram'i 16 tut yapıştır gitsin. hatta bence bir adet thinkpad al. t serisi, mümkünse t460 al. ram ve ssd takviyesiyle çok rahat 5 6 sene götürür. u serisi alma :(

  • Tears of Devil  (17.08.18 22:31:20)
ssd yoksa onu ekle performansa baya bir etkisi oluyor,

ayrıca antivirüs ve windows defender a vs.net in kendisini ve kullandığı dosyların bulunduğu alanları real time protection dan hariç tutarsan ek bir performans kazanırsın bununla ilgili nette kaynaklar mevcut.
  • Sir Anthony Hopkins  (18.08.18 08:53:04)