Istanbul'da beğendiğiniz kokteyl mekanları nereler var ?

Merhaba duyurunun güzel insanları :) kokteyl çok seven biri olarak ıstanbul'da kokteylleri güzel olan mekanları önerir misiniZ ? Genel olarak leş yaptıklarını düşünüyorum. Icmesek bilmesek hadi yedir ama resmen kandırıyorlar. Mesela geçen gün aperol spritz istedim içinde prosecco yok rezil bir şey olmuş. Olmamış bu yapamamışsiniz diyorum hep tatava kafa utuluyorlar. Salak yerine koyuyorlar.

Neyse aradığım kaliteli kokteyl yapan mekanlar. :)

finn karaköy'ün miksolojistleri var, gayet başarılılar; burası tam bir istanbul barı. los altos'unkiler de iyi; aslında bir meksika restoranı ama yemekleri ortalama altı, kokteyliyle öne çıkıyor bence. aynı zamanda güzel manzaralı ve ambiyansı hoş bir mekan, rezervasyon yaptırmakta fayda var. gündüz de gitmelik, daha casual bir yer içinse cihangir geyik'i öneririm.

  • Bruce  (17.08.18 10:54:09 ~ 10:58:16)
Aperol spritz in iki cesidi var. biri prosecco apero, oteki beyaz sarap soda aperol.

Belki ikincisini yapmislardir. Onun disinda vault karakoy’u begeniyorum ben.
  • kuehles blondes  (17.08.18 11:13:00)
ben taps'i sevmistim ama cok kokteyl mekani tecrubem yok istanbul icin.

  • in vino veritas  (17.08.18 11:16:49)
finn karaköy + mentha.

  • Tears of Devil  (17.08.18 11:23:57)
5 Cocktails & More, Asmali´da. Bu kadar Karakoy´den oneri verilmesine sasirdim acikcasi, Karakoy´de nerede ictiysem hep yanlis bardakta klasikler getirilmisti gecen sene. Kulhanbeyi de cok iyiydi, gitmeyeli iki sene olmustur, kapandi mi diye bir bakin.

  • buf-e kür  (17.08.18 12:04:40)
@kuehles hayır sadece soda kullanmışlar beyaz şarap da eklenmemiş :(

Finn Karaköy e gittim cin ile yapılan kokteylleri bence çok başarısızdı. Menthayi cook seviyordum fakat tasindi mi ne yaptı ne zaman gitsem kapalı.
  • burchak  (17.08.18 12:39:00 ~ 13:01:24)
mentha taşındı :( yeni yerini özelden atarım ^^

  • Tears of Devil  (17.08.18 12:40:37)
finn karakoy ve efendy..bu arada oyle musterilerle karsilasiyorum ki insanin kokteyl yapasi gelmiyor valla.gecenlerde gin fizz yaptim,musteri yanima gelip bunun icine cin koymamissiniz dedi :/ saka gibi.ki asla jigger kullanmadan yapmam eksik olmasi bile mumkun degil.umarim bu tarz insanlardan degilsinizdir.

  • astrid  (17.08.18 12:52:31)
@astrid hayır o tarz insanlardan değilim bence :) ne içtiğimi az çok biliyorum ancak Türkiye'deki genel problem içkiyi az koymaları. Finn e yurtdışından gelen arkadaşlarımi goturdum ve sonuç pek iç açıcı değildi :/

  • burchak  (17.08.18 13:06:49)
Türkiye de özellikle İstanbul da kaliteli kokteyl yapan yer neredeyse yok gibi. Belki büyük, uluslararası otellerin barları.
Bir çok mekan içkinin en ucuz, en alt sınıfını kullandığı gibi onu da koklatıyorlar kokteylde. Müşteri çakmaz kafasındalar. Müşteri bir şey söylerse de 2 damla daha damlatıyorlar hoooppp tamam.

  • maskeli balonun maskesizi  (17.08.18 16:53:27)
@burchak
Oha o zaman. Onun adi aperol spritz degil o zaman baska bisey :/

Bu arada adini unuttum ama arnavutkoyde bir cati katinda guzel bir cocktail bar daha vardi. Alexandra filan diyecegim geliyor ama cok pis atiyor da olabilirim ismi.
  • kuehles blondes  (19.08.18 00:20:28)