Cevap vermemek çok kötü bir davranış değil mi

Mesela bir erkeğin tanışmak istediği birisi var. Veya az muhabbeti olan birisi var. Erkek kıza mesaj yazıyor, bu Whatsapp olabilir Instagram olabilir. Ama kız cevap vermiyor. Bu ayıp değil mi? Cevap vermemek. Konusmak istemiyorum yazabilir, meşgulüm yazabilir. Bana çok ayıp bir şeymiş gibi geliyor. Ben mi yanlış düşünüyorum?

Turk kizi mi

  • ubi dubium ibi libertas  (03.08.18 21:39:53)
bi kız arkadaşım mekanda instagram isteyen kişileri zoraki takipleşiyordu, bir sonraki gün engelliyordu.

cevap yazmamak, engellemek kabaca evet fakat bazen öyle tipler çıkıyor ki kurtulmak mümkün olmuyor. benim de başıma geldi, bazen engellemesini istedim bazen yazmamak adına ben engelledim. yapacak birşey yok.

cevap vermemek kitabımda yok bu arada.
  • false pretension  (03.08.18 21:43:23)
Ayıp.

Karşı taraf rahatsız edici bir şey yapmadığı sürece cevap verilmeli. Cevap verilmek istenmiyorsa medenice belirtilmeli diye düşünüyorum. En kötü kısa kesip bahaneler sunulur. Karşı taraf da bir yerden sonra anlar.
  • Amaranta ursula  (03.08.18 21:51:01)
Ayıp değil.
Malesef herkes "ha istemiyomuş tamam" diyip bitirmiyor meseleyi. En azından cevap verdi, istemese hiç yazmazdı, az daha zorlayayım kafasında çoğu erkek. Bunlara önlem almak için mecbur kabalaşıyorsunuz.

  • megalomaniac  (03.08.18 22:08:16)
Bence ayıp değil ya. Kiminle konuştuğuna göre değişir, bir iki konuşup görüşüp sonra çok da ısınamayınca salmak isteyebiliyor insan veya hayatın olağan akışı öyle gerektirebiliyor bazen. Çok da şeyapmamak lazım.

  • fırt  (03.08.18 22:12:22)
anahtar kelime, sana öyle geliyor. bana da öyle geliyor. bizim hüsamettin'e de öyle geliyor mesela. kimisine öyle gelmiyor. kimisi ise siktir ediyor. ne yapalım, insanların istediğimiz gibi davranmasını sağlayamayız. biz de onlara istedikleri gibi davranıp cevap vermeyiz olur biter

  • haykorsamdunyaya  (03.08.18 22:15:36)