yandex wallet veya kripto paralarla ödeme almak?

Merhaba,

Bir website işi için işveren yandex payment veya kripto paralarla ödeme seçeneği sundu. Yandex wallet'teki parayı Türkiye'deki kartlara aktarmanın uygun bir yolunu bulamadım, Payoneer'e gönderirim diyordum onu da desteklemiyor.

Kripto paralarla nasıl olacak bu iş? Yatırım amaçlı düşünmüyorum, ödemeyi alıp en kolay ve az zararla paraya çevirebileceğim yöntem gerekli. Sonuçta bi crypto walleti açıp direkt adresi paylaşacağım di mi? Hangi coini tavsiye edersiniz, şuna dikkat et diyeceğiniz bir konu var mı?

Çok teşekkürler.

kriptoparayı herhangi bir borsada btc'ye veya ltc'ye çevirirsin sonra türk borsalarına aktarıp ordan da türk hesabıma çekersin. en az masrafla bu şekilde olur.

  • mr.goodcat  (28.07.18 13:23:58 ~ 13:24:13)
Kesinlikle ethereum.
Ted +1

Hiç borsalara bulaşmadan kendi cüzdanına ödeme alıp oradan btcturke aktarıp satarsın ve banka hesabına tl olarak alırsın. Normalde millete btcturk'ten aldığın deposit adresini de verebilirsin ama boşver kendi ether cüzdanın olsun hem o işleri öğren. Çok basit zaten.

Myetherwallet'ın alternatifi mycrypto var bir de. İkisi de aynı ağa bağlanıyor zaten.
Browser plugini olarak da Metamask var ben onu kullanıyorum.

Bir wallet açınca ona bunların hepsinden erişebilirsin. Sadece private key, json dosyası ve şifreni iyi sakla ve kaybetme (geri alamazsın, şifremi unuttum muhabbeti yok bu işte)
  • nhk ni youkosu  (28.07.18 14:20:50)
çok teşekkürler arkadaşlar.

@ted'in anlattığı gibi açtım eth cüzdanı, btcturk'ten hesabı da açtım, onaylandıktan sonra hazırım sanırım. bilen insanlar özet geçtikten sonra hakaten pek bi zorluğu yokmuş:) maksimum dikkat edicem tabii. iyi haftasonları hepinize
  • kaichi  (28.07.18 15:22:58)