Uzun İlişki Sonrası

nasıl unutulur?

Başka birisini bulunca

  • medusa  (25.07.18 01:34:14)
zamanla geçecek.
bence iyi bi noktadasınız.
bu söylediklerinizi istiyor olmanız dahi çok pozitif.
ben de şu an benzer bi süreçteyim ve kendime nasıl güç veriyorum söyleyeyim: ayrılıktan sonraki ilk gün gibi kötü değilim. ve her gün, bir milim de olsa iyiye gidiyorum. ilk hafta her gün ağlıyordum. şimdi ise bazen ağlıyorum. benim de bırakmak istediğim şeyler var. zorlamıyorum kendimi. zaman beni iyi bir rotaya soktu bence. ona güveniyorum.

siz de bunları düşünmeyi deneyim.

ha bu arada; değişiklik iyidir.
yine kendimden örnek vereyim.
evin ondan önceki halini hatırlamıyordum.
evimin renklerini değiştirdim.
yeni mobilyalar aldım.
perdelerimi değiştirdim.
yatağımı değiştirdim.
evin kokusunu değiştirdim.
koltuğumu değiştirdim.
koltuk örtümü değiştirdim.
bunları 1 aya yayarak yaptım.

kikc-box'a başlayacağım.
eylül ayı gibi dövme yaptıracağım.
amsterdam'a bilet aldım kasım ayında gidiyorum.
davul çalma hayalim vardı senelerdir.
çok istediğim bir hocadan ders alma şansını yakaladım.
ekim ayında boşluğu varmış. hemen girdim sıraya.

falan falan.
dediğim gibi, illa ki akla geliyor.
kızıyorsunuz, ağlıyorsunuz, pişmanlıklar, keşkeler, allah kahretsinler uçuşuyor kafada.
ama azalıyor ya.
en basitinden ayrıldıktan sonraki ilk sabahınızı düşünün. ne demek istediğimi anlayacaksınız.

burada "başka birini bulunca" gibi yorumlar yazanlara da takılmayın. espri yapıyorlar.
  • whatyougetiswhatyoudid  (25.07.18 08:02:15)
hemen olacak bir şey değil maalesef, zamanla azalıyor bu alışkanlıklar. ama daha kısa bir süreçten sonra tabii bu huyunuz ilişkiden mi kalma, zaten gerçek siz bu muydunuz ayırt edemediğiniz için ayrılığı unutmaya engel olmuyor merak etmeyin.

bi tatile çıkın tek başınıza ya da en iyi arkadaşınızla, "o"nunla gitmediğiniz bir yer hatta yurtdışı olsun imkan varsa.

birlikte yaşadıysanız evi falan biraz değiştirin, evet.

geçecek.
  • piremses  (25.07.18 08:23:44)
Bir süre işine gücüne varsa okuluna odaklan,bunları düşünme spor yap ve zamana bırak.

  • ozi34  (25.07.18 15:35:42)
şu son bir aya kadar ne olursa olsun asla zihnimden silmek istemem diyordum, asla keşke onu hiç tanımasaydım hayatıma girmeseydi demem diyordum, çünkü hayatımın aşkıydı o benim, esaretimden kurtarmıştı beni, bir yılı bir ömür gibi geçirdi içime işledi her şeyiyle, iyi yanlarımı ortaya çıkardı.
şimdi ise bunları söyleyip söylememek konusunda hala kararsızım, çünkü o kadar sevdim, o kadar güzel sevdim ve emek verdim ki, kıyamıyorum unutulmasına, bu yüzden bırakıveremiyorum.
ama artık çok acı veriyor. hem psikolojik hem fizyolojik olarak. kendimi alıştırmaya çalışıyorum.
çoook yavaş çooooook yavaş olacak ama geçecek. bir kaç ay özellikle ölmek isteyeceğiz ama geçecek.
buna inanmayı o kadar istiyorum ki..
  • koalalumpur  (27.07.18 11:29:09)