Ziraat bankası faiz oranları hakkında

Merhaba , yeni vadeli hesap açtırdım vade süresini 41 gün yaptılar 32. gün arifeye denk geliyor diye, Faiz oranı ise %11 fakat internetten baktığımda %13.50 yazıyor bu da aylık 50 lira farkettiriyor. Sadece merakımdan soruyorum büyük bi miktar değil zaten ama neye göre değişiyor faiz oranı?
Bir de uzun süre kullanmayacağım bir para vade süresini uzun tutmam daha mı karlı olurdu?
Teşekkürler şimdiden.

Benim gördüğüm kadarıyla 13.5 oranı internet şubesi için vermişler. Şubeden açılan hesap için geçerli olmayacaktır.

  • mikro patlama  (18.07.18 17:23:41)
Internet bankacılığı erişimi varsa vadeli hesabını kapatıp internet şubesi üzerinden kendin açtır.

O zaman 13,50 orandan faydalanırsın.
  • cakabo  (18.07.18 17:31:08)
  • ocanal  (18.07.18 20:48:04 ~ 20:48:10)
@ocenal bütün hesaplarim, kredi kartim ziraatte çünkü, internet bankaciligindan bikerede hepsinde islem yapabiliyorum, hepsini görebiliyorum kolayima geliyor:)

Yalnız şimdi baktım da ayda 150 lira farkediyor, :) önümüzdeki ay sadece vadeli hesabımı enparaya aktarabilirim, teşekkürler.
  • carmenta  (18.07.18 22:17:52 ~ 22:23:07)
Bu sıralar faizler yükseliş eğiliminde olduğundan, gereğinden uzun vade bankaya kâr sana zarar olur.

Mevduatın büyüklüğü sana verecekleri faizi etkiler, pazarlık gücünü belirler.

Enflasyon oranı ve bir kaç başka mikro ve makro değişken faiz oranlarının belirlenmesinde önemli parametrelerdir.

Ayrıca vadeli mevduat hesapları paranın zaman içinde kaybedeceği değerin bir kısmını korumak için faydalıdır. Bu tarz tasarruflar zarardan kâr gibidir.
  • idexo  (18.07.18 22:44:46)