eren erdem olayı

mit ve mit ajanı hakkında bilgi sızdırmış fransız gazetecilere. bu adamı neden savunuyoruz? bunun oy kaybından öte bir sonucu var mı?

kesinlikle katılıyorum. hele o gazetecilere konuştuğu videodaki itici tavırları yok mu, iğrendim resmen.

  • murakami  (29.06.18 03:31:31)
mesele eren erdem değil ki. önce eren erdem olur, nasıl olsa muhalefetin de kendi içinde dışladığı birisi. ses çıkmazsa da yarın başka bir muhalif olur. bu, sendikacıları almaya geldiklerinde ses çıkarmalıydık hikayesine benziyor.

  • biravekahve  (29.06.18 03:34:14 ~ 03:36:09)
www.youtube.com

eski gazeteci ve yeni bir milletvekili(yukarıdaki videoda kendisi için söylenilen cümle.)

eski işiyle devlet işlerini ayıramamış. hatta bulunduğu konumda kendine verilen güçleri fransız basınına şov yapmak için kötüye kullanmıştır bana göre. gazeteciyken kim mit'i arayıp bu numara sizin mi diye doğrulayabilir? kimse. kısaca kendi düşen ağlamaz.

daha önce kim olduğuna dair bir bilgim yoktu bu duyuruyu görene kadar.

tek tek muhaliflere gelirdi gelmezdi konusun bilmem de. arkasında durulacak insan vardır , durulmayacak insan vardır. akpli de değilim. hele hele bu konu pkk'nın kurucu üyelerini içeren uluslararası bir suikaste bağlıysa. büyük bir kriz de çıkartabilirdi.

bu işlerde herkes herşeyi bilir(fransız istihbaratı) ama bunu türkiyenin bir milletvekilinin doğrulaması çok farklı sonuçlar doğurur.

ayrıca buraya da göz atabilirsiniz ben okumaya üşendim.

www.tugsanyilmaz.av.tr
  • killerbee  (29.06.18 03:36:27 ~ 03:44:58)
olay eren erdem olayı değil ki. banane eren erdemden.

sen ama bülent arınç ile melih gökçek birbirlerine ankarayı parsel parsel sattın iddası varken ( iddaa sahibi başbakan yardımcısı bu sırada ) bir cumhuriyet savcısı çıkıp soruşturma açmaz ise, ama muhaliflerin en ufak açığını kovalayıp göz altına alır isen,

işte sorun burada başlıyor, kapiş
  • oscar  (29.06.18 04:43:15)
Yani sorundan anladığım kadarıyla devletin işlediği suçlar hakkında kimse konuşmamalı veya yazmamalı mıdır? paylaştığı bilgiler de devlet sırrı falan değil, görevi sebebiyle gizli bilgiler değil falan.

böyle böyle istibdat rejimi kök salacak ülkeye.

Zaten kimsenin demokratik ülke hakkında da doğru düzgün fikri bile yok anladığım kadarıyla.
  • re noreno  (29.06.18 11:41:47)
@oscar, ak parti bakanlarının ve milletvekillerinin yaptıklarını zaten eleştiriyoruz, birileri duysun diye kıçımızı yırtıyoruz ama netice seçmenin bunları duymaması veya duysa da önemsememesiyle sonuçlanıyor. adil olan uygulanmadığında "bize de dokunmayın o zaman" kafası yanlışı düzeltmenin bir yolu değil. aksine karşı tarafı cesaretlendiriyor, eline koz veriyor. kendimi bildim bileli chp'ye ve onun desteklediği adaylara oy verdim ama üslubundaki iticiliği görmemek mümkün değil.

@re noreno, mit'in çalışma prensibini savunmuyorum da mit ajanının kişisel bilgilerini paylaşmak ve bu mit ajanıdır diye yaymak nedir fransız basınına? bunun yandaş medyada nasıl yankılanacağını göremiyor mu bu adam? ayrıca pkk'lı yakalamanın nesi devletin işlediği suç? genel olarak devletin işlediği suçlardan bahsediyorsan, o konudaki düşüncemi oscar'a cevabımda çıtlattım
  • isimsiz uye  (30.06.18 16:26:52)