Vitrine raf ekleme yaratıcı fikir arıyorum

Elimde şöyle bir vitrin var
www.ikea.com.tr

ancak bu raflar bana yetmiyor daha fazla sayıda raf olmasını istiyorum camcıdan yada ikeadan cam temin edebileceğimi düşünüyorum ama o camları rafta tutacak destek/aparat arıyorum

aklıma şu şekildeki aparattan geldi ama var mı böyle bir aparat yoksa kendim mi üretmeliyim

prntscr.com

yada alternatif çözümlere de açığım
teşekkürler

Bundan bizim dükkanda da var ama ara raf işi zor bence
Yine gittiğimde bir bakayım belki aklıma çözüm gelir

  • fasulyek  (28.06.18 23:04:47)
pleksiglassdan bu şekilde istediğin ölçüde hem altını hem üstünü kullanabileceğin yükselticiler yaptırabilir misin acaba

sc01.alicdn.com
  • freebird5406_2  (28.06.18 23:15:25 ~ 23:16:56)
plexi glası kesmek için kıl testere veya spiral taş lazım.

bükmek için rezistansdan cam kesmeye benzer bir alet yapması lazım.

yapıştırmak içinse kloroform temin etmesi lazım, bayıltıcı bir madde olduğundan temin etmesi yasal açıdan zor.

ayrıca reklamcılıkta kullanıldığı ve pahalı olduğu için ufak parçaları bile ziyan etmezler özellikle şeffaf plexiglas'ı hiç bişey yapmasa yapıştırıcı hazırlamak için kloroform içine atıp eritip yapıştırıcı yaparlar, anahtarlık yaparlar, numune yaparlar.

bu vitrinin ince aluminyumdan bir malzemesi var, tahminime göre ona kaynak yaparak o rafları tutan yerleri yapmışlar.

camı eğer temperli değilse, yan yatırıp ince delikler açarak bişeyler sabitleyebilirsin(aparat gibi) cam delmek ayrı bi incelik ister.

ben senin yerinde olsam, her halukarda buna vereceğin paranın yarısı masraf yapacaksın, başarı oranın da düşük.

aynısından bir tane daha alırdım sanırım 267 tl idi.

çizdiğin gibi yüzbinlerce aluminyum profil var bağlantı aparatı olarak, çoğu özel yapım olarak estrüzyon presinde basılır, belki bi yerlerden bulursun, yanlız o aparatı da sabitlemen gerekir.
  • killerbee  (28.06.18 23:27:17 ~ 23:35:20)
Pleksi den öyle katlar zaten satılıyor kesmene gerek yok
Mağaza eşyaları satan bir yerlerde bulabilirsin fikir güzel bence

  • fasulyek  (29.06.18 01:32:01)
Google dım bu çıktı bak istersen
pleksifiyatlik.com

  • fasulyek  (29.06.18 01:33:24)
raf olarak kullanacağın camın sağ ve soluna alttaki rafa kadar bir kat cam dikine takabilirsin.

Şöyleki, standart iki rafın arası 40 cm ise, iki adet 20 cm camı dikine sağa sola yapıştırıp üstüne yeni rafını atabilirsin.

Yani yeni rafların için her bölmede yan duvarlar çift cam olacak.
  • John Bloor  (29.06.18 10:47:45)