kombi ve klimayı telefondan kontrol etmek

bu olay cihazlara sonradan eklenebilen bir özellik midir? eğer öyleyse ihtiyacımız olan şeyin adı nedir ve bunu yaptığımız zaman efektif bir kullanım gerçekleşiyor mu?

cosa var. onunla oluyordu.

  • sutlu nescafe  (15.06.18 18:28:41)
Bilgisayardan anlıyorsan Raspberry Pi, Apple Homekit ve bir transmitter ile uzaktan kumandayla yönetilen herşeyi telefondan vs kontrol edebilir hale getirebilirsin, ancak baya oturup uğraşman lazım.

  • roket adam  (16.06.18 00:48:06)
Hocam aslında yeni kombi ve klimalar bunun için ulaşabileceğin bir yere gerekli pini yerleştiriyor. Biraz elektronik bilgin varsa arduino denen geliştirme kartları ile yapabilirsin. Eğer yakın mesafeden kontrol etmek istersen 1 tane arduino kartı, 1 tane bluettoth modülü ile kısa sürede halledersen. Eğer uzaktan yapmak istersen rasperry pi ile falan yapabilirsin biraz uzun sürer ama internette çok çok fazla kaynak var. Hiç araştırmadım ama internette hazır yapılmış modüller de bulunabileceğini düşünüyorum. Yani aslında çok çok kolay. Gözünüzde büyütmeyin.

  • kraldan cok kralci  (19.06.18 13:00:46)