Turkcell Superonline saçmalığı

Sözlüğe laaps diye rezalet başlığı açmak istemeyip önce bi fikrinizi almak istiyorum.

Üniversitemin son yılında kullanmak için 12 ay taahhütlü “Süper Üniversiteli” paketine dâhil olmaya karar verdim. Telefon üzerinden iletişime geçtim ve 05.06.2017 tarihinde sözleşme imzaladım. Sözleşmeyi getiren görevliye, kampanya adının neden “konuşturan yalın” yazdığını sorduğumda; altyapı olarak sokağımda fiber olmadığı için bunu yazdıklarını, bu ikisinin aslında aynı kampanya olduğu, hız AKK ve taahhüt süresi açısından arasında fark bulunmadığı bilgisi verildi.

Sözleşmemin ortalarındayken elime bir fatura ulaştı(normalde mail olarak gelmesine onay vermiştim). Sabit telefonlar için konuşturan dakika, TV paketi gibi şeylerin faturamda bulunduğunu ve onlar için de ücret ödediğimi öğrendim. Üstelik evimde ne televizyon ne sabit telefon bulunuyor. Müşteri hizmetleriyle iletişime geçtiğimde dönüş yapılacağı söylendi fakat dönüş yapılmadı.

2-3 gün öncesi ise arayarak; Konya’da öğrenci olduğumu ve okulum bittiği için bir sonraki döneme faturamın geçmemesini, hâlihazırda taahhüt süremin Haziran 2018 itibariyle sonlandığını ve kapattırma talebimi ilettim. Telefonda bana taahhüt süremin “24 ay”, kampanyamın “konuşturan yalın” olduğu söylendi. Bilgim dışında sağlanan hizmetler nedeniyle bir yıl boyunca ödemiş olduğum bedellerin iadesini ve sözleşmemin sonlandırılması talebimi ilettim. 96 saat içerisinde dönüş yapacaklarını söylediler ve bugün gelen telefonla talebim reddedildi. Görüşme sırasında ısrarla telefon kayıtlarının dinlenmesini belirttiğim halde konuşturan yalın için rızam olduğunu iddia ettiler.

Velev ki son yılım için 24 ay taahhüt vermek gibi bir hataya düşmüş olayım, peki sabit telefonum yokken dakika ve televizyonum yokken TV paketi için fazladan para ödememi nasıl mantıklı bulabiliyorlar? Şu ana kadar Şikayetvar'da şikayet oluşturdum sadece, bunun dışında ne yapabilirim?

geçmiş olsun.

sözleşmeyi getiren elemana sorduğunda sana eksik/hatalı bilgi vermiş ve sen kendin sözleşmeden emin olmadan, o adamın dediklerine güvenip o sözleşmeyi imzalamışsın.

altında imzan olan sözleşme için sabit telefonun da tv'in de olmasa da o parayı ödemeni neden mantıklı bulmasınlar? istersen hiç interneti de kullanma. imzayı atmışsın.

twitter'dan mention vs yap. durumu anlat. mağdur olmuşsun bi şekilde. amma velakin orda imzayı kendin attığın için mağduriyetini gidermeleri tamamen onların sana iyilik yapmak isteyip istemediklerine bağlı.
  • washe  (06.06.18 12:17:48)
hocam bence basligini ac, hatta haber ver bizde entry girelim.
imza attigin sozlesmeden oturu simdi durumu duzeltmek yada duzeltmemek onlarin elinde, ama sosyal medyanin destegini biraz gorebilirsen duzelteceklerini saniyorum

  • jedilance  (07.06.18 00:50:19)
1 sene için 79,90 x 12 ödemişken 611 lira tazminat yatırmış superonline hesabıma. Fazla geldi bana biraz, arayıp bilgi versem mi ki?

  • usudum ustumu ortsene hande  (29.09.18 11:02:52)