dünyada en nefret ettiğiniz, 'katlanamadığınız' insan tipi hangisi?

benim mesela faşist insan. dikkat ediyorum tahammül edemiyorum, hangi ırka olursa olsun bir laf edilince sinirleniyorum ve tartışmalar uzadıkça sinirlerim daha da artıyor çünkü bana göre aptallıkta bir dünya markası insanın seçemedği bir şey için yargılayabilme ve bunu insanların beyinine sokmak istiyorum ama her beyin aynı değil tabi kabullenmek lazım.

bunları düşünürken aklıma geldi sizin nedir, biraz düşünün ama kötü insan demeyin mesela biraz daha detaylandırın ki hem farkındalığınız da artsın kendinizle alakalı.

sakinlikle tartışamadığınız ve kabullenemediğiniz insan fikri nedir? ve neden sizce o?

kavramları doğru kullanamayan insanları da pek sevmem ben. tanımladığın şey ırkçı olacaktı asdgf

ben de ırkçı ve faşist insanlara tahammül edemem. bunun yanında budalalar, görgüsüzler ve cahiller de yer alıyor. bir de son dönemde revaçta olan, nasıl anlatsam, bir halt bilmeyip, okumayıp dünyanın sırrını satanlara, kendilerini bilirkişi gören insanlara tahammülüm yok. bayağılığının farkında olmadan kendini aristokrat zannedenleri de pek sevmem. last but not least, radikallere kafam girsin. hangi görüş olursa olsun, körü körüne savunanlardan, hayatın anlamını bulduğunu iddia edenlerden haz etmem.

bayaa bayaa tüm insanlardan tüksindiğim ortaya çıktı sanırım adsfdghj
  • air  (04.06.18 02:56:37 ~ 02:58:55)
mesela a-b-c 3 büyükler olsun.

a-b maçında c nin yiyin birbirinizi diye tweet atması.

Gerizekalı gördüm ama böylesini görmedim. nedense katlanamıyorum bu tarz salaklıklara.
  • imelih  (04.06.18 02:57:56 ~ 02:59:31)
bende random harflerle gülenleri sevmem 9 yaşında falan değilse :))) @air

  • hopp  (04.06.18 03:01:35)
Bir insanda temelde olması gereken özellikler; iyi niyet, samimiyet, mantık, vicdan, kişilik ve fikir sahibi olma, doğruluk, adalet, vefa. Bunlara sahip olmayan, götü başı ayrı oynayan, kişiliksiz sahtekarlar en iğrenç insan tipleri benim için.

  • harvey  (04.06.18 03:03:08)
"faşizm" kavramı çerçevesinde dünyayı anlamaya çalışıp, bu zuppelikleri ve cehaletleri yetmezmiş gibi, anlamış gibi de konuşup yasayabilenler. tırnak içindeki kavramın yerine herhangi başka bir kavramın ikame edilmesi mümkün.

Sırf üniversite mezunu olduğu için kendilerini, kendi kendilerine aydın, bilirkişi ilan ediverenler.
  • dafaisss  (04.06.18 03:13:38)
Hayvanları sevmeyenler. Yanına yaklaşan kediyi köpeği kovalayanlar.
Elindeki çöpü yere atanlar, yere tükürenler.
Kadınlarla tokalaşmayan erkekler, erkeklerle tokalaşmayan kadınlar.

Genel olarak, ayrımcılık yapanlar.
  • megalomaniac  (04.06.18 03:21:34)
fırsatçı ve gözü fazla açık insanlardan nefret ederim. cimrileri sevmem. içten pazarlıklı olanları sevmem. arkadan konuşanları sevmem. dedikodu yapanları sevmem.

en fazla ise iki yüzlü insanları sevmem. ekşi sözlük bunlarla kaynar.

bu arada şükür arkadaş çevremde bu özellikleri barındıran kimse yok.
  • ssiradanbirigibi  (04.06.18 03:32:45 ~ 03:34:20)
Hümanistleri sevmem.

  • kleider  (04.06.18 03:47:25)
dindar insanlara katlanamam. allah mallah deyince benim kayış kopuyor.

  • karlmarx  (04.06.18 04:00:08)
Devamlı sataşma, tartışma modunda olan insan tipi. Ben huzuru sevdiğim için bu tip insanlara hayatımda yer yok. Bir insan benimle ağız dalaşına girmeye, ha bire şaka yollu takılmaya, uyuz uyuz konuşmaya, laf sokmaya falan çalışıp tadımı kaçırmaya odaklanıyorsa (ki bazı insanlar salt tansiyondan besleniyor. Onlara bu tip şeyler çok eğlenceli, çok heyecanlı geliyor) bir saniye bile tahammül etmeden çıkarırım hayatımdan. İnternette tanıdıysam basarım engeli. Günlük hayatımda karşıma çıkmış ise bir daha asla görüşmem, onun bulunduğu ortamlarda bulunmam. Çünkü neden katlanayım? Onları ardımda bırakıp sakin sakin devam ederim hayatıma.

  • i m cool with that  (04.06.18 07:05:19 ~ 07:10:44)
doğruyu görmeyen, söylemeyen; çomar dediğimiz tiplere katlanamıyorum.

oturup kalkmasını, konuşmasını bilmeyen tipler... korkunç küfür edenler...

dilencilik yapanlar! durumu benimle aynı/benzer ya da benden daha iyi tiplerin sigara vs dilenmesi! nefret ediyorum bu tiplerden.

ırkçı, cinsiyetçi; hayvanlara ve doğaya saygısı olmayan tipler...

güler yüzlü, esprili olunca hemen cıvıtan; ne mal olduğunu ortaya koyan tipler...

işini başkasının sırtına yükleyen çalışanlar; çalışanın hakkını yiyen patronlar ve hepsinin hakkını yiyen rezil yöneticiler ve ve ve bu tüm yiyişleri bir de din diyerek savunan çomar davarlar! fransız polinezyası'ndan bahsediyorum elbette, ne sandınız!

lanet olsun insanların umutlarını, hayallerini ve dahi hayatlarını karartan, fransız polinezya'sındaki o kokuşmuş düzene!

pislik insanlar... su, sabun, deodorant nedir bilmeyen...

görgüsüz, kaba tipler...
  • runagain  (04.06.18 07:17:06 ~ 07:18:42)
tümü, bütün insanlık. (kendim de dahil)

  • yazar yazmaz yazan yazar  (04.06.18 09:42:08)
bencil. bencilliğinden dolayı hep kendini haklı gören, özür dilemekten aciz, aşırı gururlu, asla alttan almayan insanlar. bu insanlarla iletişim kurulamıyor çünkü. elimi ayağımı titretecek kadar sinirimi bozuyor bu tipler.

  • aquarium  (04.06.18 10:24:09)
Yani tabii insanlığı sevelim, ben kimim ki başkasını eleştireyim falan filan ama var tabii katlanamadığım insanlar.

- Çok küfür edenler. Yerinde, kıvamında falan değil de iki kelimesinden biri küfür olan ve küfürde yaratıcılığını kullananlar
- Nedense bilindik deyimleri yanlış söyleyenler. Mesela, "Elinden geleni ardına bırakma" falan diyen insanlar vardır ya. Yahu "koyma" o işte, bunu nasıl yanlış hatırlayabilirsin?
- Herkesin kendisini kıskandığını sananlar, kendisinden biz diye bahsedenler, gereksiz şeyleri büyütenler. Hani "rakı gibi içeceksin kadını, önce gidecek.." falan gibi saçma sapan şiir gibi yazıları abartırlar ya insanlar...
- Sosyal medyayı kendini guru ilan etmek için kullananlar. Her gün yan yana aynı ofiste çalıştığın, akşam İstanbullu Gelin falan izleyen biri bir bakıyorsun Instagram'da "sen güçlü bir kadınsın, haydi içindeki çocuğa kucak aç bugün" falan gibi birşeyler yazıyor. Sevgilisinden, eşinden "iyikim" diye bahsedenler.
- Evlenmeyi ve çocuk yapmış olmayı hayatlarındaki en önemli başarı sanan insanlar, bunu dile getirmekten çekinmeyenler.
- Kendini büyütenler. Bir arkadaşım anlatmıştı, genç bir çocukla tanışmış bir süre önce. Çocuk kendini "merhaba, ben X, bir film filozofuyum" diye tanıtmış. Film filozofu ne demek, nasıl olunur, film izleyen ve filmlerden anlayan başka insanlardan ne farkı olduğu muamma. İki gün aklımdan atamadım, o kadar rahatsız edici buldum sanki.
- Kitap okumaya karşı direnci olan insanlar. İstemezsen okuma da, okuyanı da döndürmeye çalışıyor bazıları. "Biz kitap okumayız olm, yazarız" diye saçmalarlar, o "biz" kim belli değildir. "Sen de kitap okuyup duruyorsun, azıcık başka bir şey yap" falan derler. ("dedi sığır adam")
- Burçlarla ilgili konuşanlar. Bilime karşı direnenler.

Etrafımda hiç böyle insanlar yok gerçi. Ben de az gıcık değilim.
  • sopiro  (04.06.18 10:27:56)
Müslümancılık oynayan faşist ve çıkarcı şerefsizler..

  • silah taciri  (04.06.18 10:28:25)
dunning kruger sendromuna sahip insan.

  • suicides underground  (04.06.18 10:37:52)
inatçı insanlardan hiç hoşlaşmıyorum, hele kuru inat varsa istem dışı bir antipati oluşuyor. kindar insanlardan da haz etmem pek, kin tutan insan kötülük yapmayı bir sebepten de olsa haklı görüyor demektir. hırs küpü, başarı bağımlısı, hedefe kitlenmiş insanların o ruh halleri de itici geliyor, sürekli yakınında olmuyorum böyle insanların.

  • Bruce  (04.06.18 11:25:24)
Dinci, sabit fikirli veya egolu insanlara dayanamam.

Ki bu da dünya nüfusunun yaklaşık %95'i falan yapıyor.
  • piremses  (04.06.18 11:27:54)
Yalan söyleyen insanlar. Yok, gercekten yalana ve insanlarin aldatilmasina tahammülüm yok.

  • chitosan  (04.06.18 11:42:34)
millete bakıp cık cık bu ne diyen insanlar (kınayan insanlar)

sürekli kendini ön plana çıkarmaya çalışan, baskın karakterli palavrayı seven insanlar (bu insanlar ek olarak sesli konuşmayı ve gülmeyi sevmekle birlikte beynimi şişirir)

kadın erkek ayrımcılığı yapan insanlar (örneğin; çocuklarını ayırır oğluna tüm malını mülkünü devirir kızı hiçbir şey almasın ister veya erkek elinin kiridir diyen insanlar)

hayvana işkence, tecavüz eden insanlar

çöp atan çevreyi pisleten insanlar

kraldan çok kralcı olan insanlar

... böyle devam eder herhalde. kendimi durduramayacağım
  • damla sakızlı dondurma  (04.06.18 11:49:56)
Sürekli kendinden bahseden diyoloğun karşılıklı gelişmediği ilişkilerden sıkılıyorum bir süre sonra bu arkadaşları ekmeye onlarla görüşmemeye başlıyorum

  • turkuaz  (04.06.18 11:50:25)
"Hangi insanlara katlanamiyorsunuz?" diye sormaktansa cok onemli bir sey soruyormus gibi bunu evirip cevirip basina "dunyada en" buyutgeci koyan insanlardan nefret etmemekle birlikte pek haz da etmem.

  • dunal  (04.06.18 12:00:16)
Metroda inenlere öncelik vermeyenler!

  • microfiction  (04.06.18 12:46:58)
Gergin insanlar. Boyle hicbir seye tahammulu olmayip, olaylari buyutup gerginlik yaratan her bir halta sinirlenen negatif tipler, 7/24 bunalim takilanlar. Ayrica kendinden baska herkesi salak, kendini akilli zanneden ve asla "acaba yanlis dusunuyor olabilir miyim?" diye aklinda gecirmemis cok bilmisler.
Bir de asla porno izlmememis gibi davrananlar.

  • stavro  (04.06.18 14:02:46)
yüksek atanları bozmadan duramam.

bir de şimarıklığının farkında olup her istediğini alabileceğini/yapabileceğini zannedenlere yapamayacaklarını göstermeyi severim.
  • nıç  (08.10.18 19:44:50)
Konu her ne olursa olsun, şunu sürekli uygulayanlarla direkt iletişimi kesmek, ağızlarına toprak tıkamak istiyorum: en.wikipedia.org

Yolu yordamıyla konuşmayı bilen, ama fikirlerimi paylaşmayan insanla da iletişim kurarım pekala. Önemli olan konu değil genel olarak, konuşulan insan.
  • buf-e kür  (08.10.18 20:28:36)
Böyle karşındaki insanı kırdığını bildiği halde yağ gibi suyun yüzüne çıkıp bilmezden gelenler. Geri adım atmayanlar. Kırılan kişi sinirlenince daha kuduranlar. Bence cinayetler bu yüzden çıkıyor. Örneğin oğlum bak git diyor adam veledin eli boş en son kafasında süpürge kırılınca aklı başına geliyor ya. Bence birçok yetişkin kafasında süpürge kırılasıca. Nezaket çok önemli. Biri bana yapma diyorsa yapmam olay bitmiştir. Ha şu insanlar da bir alemler. Böyle kendisini ayrı bir havalara koyuyor önce yaş ilerlediķçe de lacivert renkten ötesi olmadığını anlıyor gülüyorum onlara. Halbuki başında anlasaydı lacivertliğini süreci daha kolay atlatabilecekti. Neyse her şeye raģmen sevilesiler eldivenle.

  • for day to break  (08.10.18 20:46:03)
kendini çok zeki zannedip konuşma sırasında sürekli zekasından dem vuranlardan nefret ederim. üstüne bir de gerizekalı biriyse katlanamam.

bonus : www.google.com.tr
  • naksidil  (08.10.18 21:08:31)