motor almak istiyorum ama korkuyorum

iyi akşamlar herkese,

motor almak istiyorum ama çekiniyorum. arabaya ve motora daha öncesinde ilgim yoktu, sonradan sonraya geldi. 2 sene önce B sınıfı ehliyet aldım birilerinin zorlamasıyla, sonradan niye almamışım ya iyiymiş dedim. baba yadigarı bi araç var ona biniyorum sürekli. şimdi ise motora niyetleniyorum ama korkuyorum galiba.

yada sürekli ölümlü kazaları gördüğüm için olabilir. motora da niyetim yoktu ama sonradan sonraya hoşuma gitmeye başladı. hayatımda hiç motor sürmedim, elektrikli bile. bisiklet kullandım çok. bi de dediğim gibi otomobil kullanıyorum devamlı.

racing istiyorum ama becerebilir miyim bilmiyorum. honda cbr 125 falan, herkes onu söylüyor başlangıç için. sürücü kursunda ne kadar öğrenebilirim kullanmayı?

1.90 boy, istanbul dışındayım, yaş 22, en başta şehir içinde kullanmasam da olur, çevre yolu falan daha rahat galiba kullanmak için.

bu arada hız hastası falan değilim, yapmam yani. napayım sizce?

bu arada otomobil kullanmayı da hiç bilmiyordum, sürücü kursunda öğrendim, ehliyeti aldım, bi de bilader yardımcı oldu kendi arabamız olunca agır agır.

Honda'nin egitimleri var safetyturkiye.com'da ona bir bak. Sifirdan ogretiyorlar sana. Orada bir dene istersen kendino

  • dedim dedim de kime dedim  (01.06.18 18:58:50)
@dedim dedim de kime dedim istanbulda değilim

  • tamamhosdiyonda  (01.06.18 19:14:17)
Simdi altin elbiseli adam diyecegim icimi huzun kaplayacak neyse.. kursla basla hocam o zmn ne diyeyim.

  • dedim dedim de kime dedim  (01.06.18 20:04:47)
Çevreyolu fln tam tersi daha tehlikeli çünkü trafik yüksek hızda akıyor ve sürücüler daha bir agresif oluyor. Şehir içinde kullanmaktan hiç korkacak bir şey yok ama akıllı hareket edeceksin. Macera yok. Racing bu açıdan biraz riskli bir sınıf. Düşük CC bile olsa hız yapmaya teşvik ediyor.
Yasin çok genç o yüzden tehlikeli kullanır misin emin olamadım.
Şöyle diyeyim, başla ama ilk olarak eğitim al, sonra düzgün ekipman al. Motora bindiğinde hedefin en hızlı sürücü olmak degil, en güvenli sürücü olmak olsun.
  • chavezding  (01.06.18 21:11:28)
15 yaşımdan beri motor hayalim. 30 yaşındayım daha cesaret edemedim. ara ara açıp yamaha xmaxlara bakıyorum. sonra ilk kazada öleceğimi düşünüp vazgeçiyorum. kardeşimin bir scooteri var. semt içinde çok heveslenince alıp 2 tur atıyorum, 40 km hızı geçemiyorum korkudan. oysa istanbul şehir içinde 30.000 km den fazla bisiklet tecrübem var. çok tehlikeli. korkmakta çok haklısın. kardeşimin bir sözü var, motorsikletsiz gidebileceğin her yere motorsikletsiz git abi. çocuk 20 yaşında böyle diyor, ki kendisi hovarda, fırlama, hepimizi suya götürür susuz götürür cinsten bir eleman.

  • karlmarx  (01.06.18 21:44:53)