Evli olup 1+1 evde yaşayan var mı?

2+1 ararken tam istediğim yerde ve güzel bir sitede 1+1 75 m2 bir ev buldum. 2+1 alsam yürüyerek 25 dk mesafede bir yerden alabiliyorum, 1+1 eşimin işine yürüyerek 5 dk ve Max 2 senelik bir ev lazım, 2 sene sonra yaşayacağım ev belli. Hiç eşya sevmeyen (tv ve ünitesini dahi almayacak) bir çift olmamıza rağmen tereddüt ediyoruz rahat yaşar mıyız diye. Kışlık kıyafet ve ayakkabıları vs bırakabiliriz ailelerin evleri de yakın. Var mıdır deneyimi olan?

ben değilim ama benim 1+1 evimde benden önce evli bir çift oturuyormuş. Amerikadan gelip uzunca bir süre 1+1 yaşamışlar. Sonra çocukları olmuş, bebeklik kısmını da orada geçirip bebek ayaklanıp biraz büyüyünce daha büyük bir eve geçmek için taşınmışlar.

  • sopiro  (28.05.18 09:17:50)
tanıdığım iki çift bu şekilde son üç-dört senedir, bir problem yaşamadılar.

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (28.05.18 09:33:05)
Eş dost ve arkadaşların ara ara yatıya gelme durumu yoksa 1+1 çok rahat yeterli.

  • Nature Works  (28.05.18 09:39:20)
dediğiniz şartlarda gayet yeterli

  • kisa  (28.05.18 10:00:50)
Bence yeter li fakat mobilyalarinizi hep kullanışlı akilli mobilyalardan seçmeniz lazim. Kucuk evin söyle güzel bir artısı oluyor büyük eve geçince tüm mobilyaları kullanabiliyorsunuz:)

  • monkey  (28.05.18 10:02:30)
biz yaşadık. yaşanır gayet eğer efektif bir evse. çocuk olunca zorluyor ama. çocukla yaşayan da gördüm ama onlar baya kastırıyorlar, biz rahat rahat yaşamıştık.

  • kenarortay  (28.05.18 11:35:27)
ayrıca ben de kışlık kıyafetleri başka yere bırakmıştım. ama alsam bile olurdu çok eşya sevmiyosan rahat olur bence.

  • kenarortay  (28.05.18 11:35:57 ~ 11:36:09)
zaten 2 yıl yaşayacaksınız düşünmeye bile gerek yok.
aileleriniz yakın dolayısıyla yatıya gelen giden de pek fazla olmaz. olmasın da zaten.
çok kalma meraklısı çevreniz varsa salona açılır koltuk almaya bakın.

çocuk olana kadar her şekilde size yeter. temizliği kolay, ısıtması soğutması kolay. ikiniz de çalıştığınız için pratik olur.
  • kjswbdlkjfdlkj  (28.05.18 11:40:18)
Evcil insanlar misiniz bu onemli. Ben ev guzel yerdeyse 2 kisi yasardim. Evcil degilim. Gelirim de musade ediyorsa pek evde takilmam.

  • stavro  (28.05.18 11:43:24)
bizim çekirdek aile 4 kişi. çok uzun süre birlikte 2+1 60 m2 evde yaşadık. 75 m2 içinde 1+1 çözülen evin mekanlarının kaliteli ve ferah olduğunu düşünüyorum bizim kutuyu düşününce. çocuk yok. ev arkadaşın da değil yanındaki, eşin. aynı yerde yatıp kalkıp aynı mekanda vakit geçireceksiniz. ben tutardım.

  • aslan burcu kadini  (28.05.18 23:56:03 ~ 23:57:08)
esimle 3 sene 50m2lik 1+1'de yasadik evlendikten sonra. olmaz degil ama sikisik olur, 2-3 sene cekilir ama fazlasi eziyet olur.

  • cooperr  (28.05.18 23:58:47)