[]

İş sözleşmesi yenileme

Şirket ile çalışan arasında halihazırda geçrrliliğini koruyan süresiz bi iş sözleşmesi varken, şirket mevcut iş sözleşmesindeki maddelerin kendini yeterince güvenceye almadığını düşünüp yeni bir sözleşme düzenlemek istediği zaman hangi prosedürleri takip ediyor? O güne kadar sanki hiç sözleşme düzenlenmemiş gibi yeni sözleşmeyi çalışanın önüne koyabiliyor mu? "Ben sizinle bir sözleşme zaten imzaladım ve fesh edilmediği sürece başka bir sözleşme imzalamak istemiyorum" derse eğer çalışan, şirketin çalışanı işten çıkarmak için kullanabileceği herhangi bir iş kanunu var mıdır? Şirketin ne yapmaya çalıştığını biraz işin içinde olanlar anladı zaten ama bahse konu bu değil.

Böyle durumlarda yasa ne diyor?


 
Zorla imzalatamaz, bu sebeple is sözleşmesini feshetmeye çalışırsa hakli sebebe dayanmaz, tazminatınızı ödemek zorunda kalır. Olayın hukuki boyutu bu ancak sosyolojik yönden yıldırma politikalarına hedef olabilirsiniz.


  • mabesa  (25.05.18 00:42:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.