bisiklete binmek fakirlik mi?

spor salonu gidiş 5,geliş 5 ortalama 10 km. ana işlek bi cadde üzerinde.
bisiklet ile gitsem, sizce nasıl olur? kardiyoda yapıyorum zayıflamak amacıyla, onada katkısı olur mu? insanlar fakir der diye çekiniyorum trol değilim. çok mu takıyorum acaba?

abi bildiğin rezillik.
ben de her gün 25 km yol yapıyorum işe gelip giderken. işyerinde dışlıyorlar.

edit: şaka bir yana 5km kardiyo için yetmez. belki vücut ısınır biraz.
  • lazpalle  (24.05.18 18:56:06 ~ 19:03:03)
kardiyo yapmış olursunuz işte. salona gidip bisiklet yapmaktan ne farkı var?

  • veritaslibertas  (24.05.18 18:59:33)
biz helikopterle gidiyoruz sırf fakir demesinler diye. bisiklet mi kaldı, yok bi de otobüse filan binseydin :/

  • elorelia  (24.05.18 18:59:37)
1- fakirlik değil wtf. Ayrıca fakirlik olsa ne olacak :S

2- böyle şeylere çok takarsan hayat geçmez

3- iyi fikir spordan önce vududu ısıtırsın işte giderken çok zorlama yorma spora enerjin kalsın

4- eğer hızlanıp yavaşlayabileceğin güvenli bir yol ise ki bunu bulmak zor, speed interval yaparak 5 kmdenden yararlanabilirsin spor sonrası cardio için.
  • AlsterWasser  (24.05.18 19:11:28 ~ 19:12:59)
Kim ne diyecek diye yasayamiyoruz hayatı. Nasıl kolayına geliyorsa öyle yap kardeşim.

AlsterWasser +1
  • tociess  (24.05.18 19:14:26)
Geri kalmış ülkelerde fakirlik olarak görülüyor. Gelişmiş ülkelerde ise kimse seni bu şekilde yargılamaz. Türkiye'de fakir olarak görebilirler. İnsanların bakış açısı biraz sorunlu. Hareket ettiğin için mutlaka bir faydası olacak. Çok takıyorsun. Belki de kafaya takılacak en son şey bu. Fırsatım olsa her yere bisikletle giderim.

  • dissendium  (24.05.18 19:18:58)
Fırsatım olsa her yere bisikletle giderim ben de. Bisiklete binen adama fakir demem. Alakası olan bir şey değil çünkü.

  • thewhitewolf  (24.05.18 19:24:42)
abi bisiklet pahalı bir şey değil mi zaten ya:)

  • bizansa karsi memleket takimi  (24.05.18 19:29:29)
bunun fakirlik oldugunu dusunen biri beyinsizdir; beyinsiz mahlukatla takilmak istiyorsan bisikletini satin alabilirim.

  • e haliyle  (24.05.18 19:33:09)
gerçekten troll değilsen ciddi cevaplayayım. fakirlikle alakası yok. hatta lüks bile diyebilirsin. gerçekten çok pahalı bisikletler var. kaliteli bir şey almak için en az 1000 lira harcaman gerekir ki bunu da fakir diyemeyiz. kardiyo için yeterli olup olmadığını doktorun ya da spor hocan bilir. daha da önemlisi kendin bilirsin. burada söylenenlere kulak asma.

  • trafik kazasinda olen kopekbaligi  (24.05.18 19:42:13)
değil.

ayrıca kardiyo kilo vermek için yapılmaz. kendini daha çok yorgun düşürüp direncini kırarsın. kilo vermenin anahtarı düzgün bir beslenme programı. uzman değilim, şöyle beslen böyle beslen diyecek değilim ancak tavsiyeler için angelus'un entrylerine göz atabilirsin. o adam uzman :D
  • air  (24.05.18 19:50:47)
ben turkiye'de binmezdim bisiklete. yuzde 75 maganda.

  • hot potato  (24.05.18 19:52:50)
Ya türkiye de nasıl binebiliyorsun diye sormaya geldim. Ben kadıköy de rahat mutlu binemiyırum bisiklete :(

  • fasulyek  (24.05.18 20:26:12)
bence asil sorup dusumen gereken bisiklet surmek icin tehlikeli bir yol mu? bir de araba gazlari vs. kirlilik cigerlerini mahvetmesin? Mutlaka bi maske bise tak, kasksiz sakin cikma yola.

Geri kalan faso fiso, isinmis olursin spor oncesi mis
  • part time pollyanna  (24.05.18 20:37:27)
teşekkür ederim cevaplar için

  • tamamhosdiyonda  (24.05.18 21:08:30)
bisiklet bir kültürdür, yaşam tarzıdır. avrupa'da insanlar arabaya mecburen biniyor. herkes bisiklet üstünde...
şu kompleksli düşüncelerden gerçekten arının.

  • a man alone  (24.05.18 21:13:09)
Hareket etmek niye fakirlik oluyor, anlamadim. Yol tehlikeli degilse kullanin tabii ki. Spora giderken isinmis olursunuz biraz, hem acik havada daha fazla zaman gecirmek, sürekli bir binada ya bir tasitin icinde kalmaktan iyidir de.

  • buf-e kür  (24.05.18 21:14:38)
Daha once 6 ay yasadigim yerde yol buna izin veriyordu. Yarim saat gidis ve yarim saat donusle bisikletle ise gidiyordum. Yagmur yoksa gayet guzel bir durum. Ferah ferah gidiyordum.

Acikcasi, bana zayiflama degil de, vucudun sekle girmesi acisindan cok yardimci olmustu. Haftada 5 gun antrenor yonetiminde yaptigim spor o kadar yardimci olmamisti. Onu birakip bisiklete basladim, daha iyi oldu.

Vucut kismi bir yana, arabadan daha guzel, daha zevkli. Fakirlikle de alakasi yok bunun. Zaten cok kisi de acmis konuyu.
  • aychovsky  (24.05.18 21:20:45)
fakirlik. fakirlikten kırılan isveç, hollanda falan gibi ülkeler yokluktan bisikletle geziyorlar.

  • babilbaligi  (24.05.18 21:47:00)
çocukluktan beri 3 kere bisikleti çalınmış biri olarak artık bisiklete lüks gözüyle bakıyorum. bisiklet kullananlara da ayrı saygı duyuyorum. not: çalanların götüne girsin.

  • ontheroad  (24.05.18 23:20:23)
Bisiklete binmek fakirse başta Hollanda olmak üzere tüm Avrupa ülkeleri Fasfakir.

  • kumulatifvergimatrahi  (25.05.18 00:30:56)
bisiklete binememek fakirlik. parasızlıktan yamulan jantımı yenileyemiyorum. :(

  • wampex  (25.05.18 02:14:14)
Bu duyuruya harcadığım 45 saniyeyi asla geri alamayacağım.

Bisiklete binmek fakirlik değil.
  • hayirsiz  (25.05.18 03:42:33)
Bisiklet candır. O kadar yolda hayatta minibüse binip o rezilliği çekmek. Bisikletim çalındı yine almak istiyorum öbür turlu evden cikmiyorum

  • seyyar satıcı  (25.05.18 06:58:13)
Kask vs güvenlik ekipmanlarını ihmal etme lütfen ve trafiğe dikkat. Güvenlik sıkıntı olabiliyor

  • seyyar satıcı  (25.05.18 06:59:59)
Bisiklete binmek parayla satın alınamayacak yüksek bir refah seviyesidir.

  • burfak  (25.05.18 11:37:26)