[]

Kıbrısa yakında zamanda gidip içkiyle dönen?

Aslında iş için gidiyoruz ama gitmişken de alkol alalım diyoruz.

Yasal limit ne kadar?

Pazartesi sabah 9'da Ankara'ya ineceğiz. Yasal limitin dışına çıkmalı mıyım?

Sıkıntı yaşar mıyız?

 
kıbrısı bilmem ama ankara'da en son (ocak '18) tüm bagajları gümrük içn x-ray'den geçiyorlardı. o zaman fak edebilirler. gerçi el koyarlar mı o kadarını bilemedim. normal'de limit 1 litre sanırım.


  • helenart  (16.05.18 22:03:35) 
Daha birkaç hafta önce kıbrıs’a gittim 6 şişe alkolle döndüm bavula koymuştum ama Kıbrıs ‘tan marketten almıştım. Sabiha gökçende sıkıntı olmadı ama Ankara ‘yı bilemiyorum.


  • sta  (16.05.18 22:07:57) 
sabiha’ya 2 kişi 13 şişe ile indik. her gittiğimde sayıyı artırıyorum bakalım kaçta patlayacak.


  • anily  (16.05.18 23:23:14) 
çok abartı olmadığı sürece sıkıntı olmaz.
misal ben 2 adet kendim havalimanından aldım, 3 tane falan da çantadaydı. hiç sıkıntısı geçtim.

ama o sırada gümrükte totalde 10 şişeye yakın alan biri durdurulmuş ve gümrükle tartışıyordu.
  • logisticsmanager  (17.05.18 02:52:18) 
Soruyu soran benim. Yaşadığım tecrübeyi söyleyeyim.

7 şişe alkol aldım. 2 si sırt çantasında 5 tanesi valizdeydi. Kapıdan çıkan herkesi istisnasız Xray'den geçiriyorlar. Yanımda arkadaşım da benimle aynı durumdaydi, 2 tane sırt çantasında 5'i valizde. Önden o gitti ve durdurdular. Limitin 3 olduğunu ama valizinde 5 tane olduğunu söylediler. İstiyorsanız açayım valizi alın fazla olanları dedi. Neyse geç dedi oradaki güvenlik. Sırt çantasından haberleri yok. Ondan 2 kişi sonra ben girdim Xray'e. Kimse bir şey demedi. Aldım valizi çıktım. Arkamdan "onlar arkadaş, beraberler herhalde" diye konuşuldu ama bizden mi bahsettiler bilmiyorum.

Sonuç olarak kişi başı 7 tane geçirdik. Alabilirlerdi ama almadılar. Risk fazla. :) 2015 senesinde kapıdan elini kolunu sallaya sallaya çıkıyordum, xray falan yoktu.
  • birşeylersoracağım  (23.05.18 13:39:05 ~ 13:45:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.