Gerçekten herkesle konuşmanın bir sırrı var mı? Tanıdığınız falan?

Merhabalar

Böyle internette "how to talk everybody" gibi makaleler okudum da, gerçekten bunu uygulayabilen birini tanıdınız mı hiç?

Sadece karşı cinsi kastetmiyorum bu arada.

ben okumadım ama herkesle konuşabiliyorum. yoldan çevirip birader bi baksana diyorum oluyor. esmer, çirkin ve paspal olmadığın sürece sıkıntı çekmezsin zaten bu konuda.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (10.05.18 21:34:03)
Bu ulkede yapan pek gormedim..konusmaya calissan karsi cinsse 'yaziyorsun' gozuyle bakiliyor maalesef..ama amerika'da markette orta yasli ablalarin bak sunlarda indirim var sakin kacirma her zaman olmuyor diye muhabbete baslamalarini ya da bi cafede otururken merhaba gunun nasil geciyor diye konusmaya baslayan kadin erkek cok kisi gordum..burada tanimadigin bi insana bile merhaba gunaydin demek tuhaf karsilanabiliyor.ama isterdim tabi herkesle rahatca konusmak yanlis anlasilmadan

  • astrid  (10.05.18 21:48:48)
Pratikle oluyor.
Ben tam Jerry Seinfeld'in standup gösterisinde söylediği gibi, "I can talk to all of you, but I can't talk to any of you" tarzında bir insanım. Sık sık diyemesem de düzenli olarak topluluk önünde konuşmam gerekiyor (girdiğim dersler hariç, konuşma yapmak gibi şeyleri kastediyorum). Sanki zihnimde bir düğme varmış gibi, onu "on" yapınca önüme gelen herkesle sohbet edebiliyorum, güldürüyorum, dinliyorum, hiç çekinmiyorum.
Ama o düğme "off" olduğu zamanlarda telefonum çalsa, kapım çalsa açmıyorum. İnsanlara "kusura bakmayın, tanımadığım kişilerle konuşmayı sevmiyorum" veya "şu anda konuşmak istemiyorum" falan dediğim çok olmuştur.

Yani kastettiğim şu, herkesle konuşulur tabii, birkaç kere yapıp da ölmediğinizde bunun aslında bir seçim olduğunu fark ediyorsunuz. Tanıdığım çok kişi var böyle, yanlarında vakit geçirmeyi biraz yorucu buluyorum.
  • sopiro  (10.05.18 22:03:30)
Sır konuşmak.

  • MaNOfTheYear  (10.05.18 22:07:17)
Hele turkiyede bu is icin cok degisken var. Malum ortam zaten gergin :) herkes her adimdan bi art niyet bekliyor. Ben insanlara laf atmayi seviyorum. Su ana kadar ortasina daldigim hicbir muhabbette ters bi durumla karsilasmadim. Ama karsilasma olasiligim her zaman var. Bana kalirsa uslup ve yaklasim cok onemli. Ricaci bi durusla soru sorarsaniz dinleyen bile zor bulursunuz. Buyurgan davetkar laf atmalar genelde olumlu karsilaniyor diyebilirim.

  • allah yazdiysa bozsun  (10.05.18 22:21:23)
Ben herkesle konusurum. Oyle ozel bir sey degil, sirri falan da yok.

  • stavro  (10.05.18 23:28:15)
Bana oluyor ya. Ama bar-meyhaneler ve çok nadir caddebostan sahilde oluyor. Hadi alkolden desek ertesi gün sosyal medya ya da telefondan tekrar haberleşiyoruz. Bursa'ya git gel bir sürü adam-kadın tanıdım, çanakkale'de gece evin yerini bulamayınca adres sorduğum 2 tane çocuk gel bizde kal vodka var içeriz demişlerdi. Bazen mesajlaşıyoruz onlarla. Yine gitsem oralara onlarla takılırım herhalde :)

Alnımda bundan bir zarar gelmez yazıyor herhalde. Bence işin özü herkesle değil, bir şekilde elektrik aldığın kişilerle konuşacaksın. erkek-kadın farketmez, bunu hissetmek önemli.

yani işin sırrı his ve alnında bundan zarar gelmez yazıyor olması.
  • eazy  (10.05.18 23:35:46)