[]

Çarpık, yamuk diş

Selamlar. Üst ön kısmın tam ortasındaki dişim acayip yamuk, solundaki dişin üstüne çıkıp yarısını kaplamış durumda. Haliyle çok kötü görünüyor. Bunu tel takmadan çözme imkanım var mı?
 
invisalign bakin, turkiye'de yapiliyor mu bilmiyorum.


  • robokot  (07.05.18 19:28:04) 
orthero var türk markası,
invisalign türkiyede yapılıyor fakat bir set zaten 2500 dolar gibi bir şey. bir de hekimin para kazanması lazım, üzerine koyunca çok maliyet oluyor.

zaten çok ileri durumda, şeffaf plak işe yaramaz.

lingual tedavi var, o belki olur.

sonuçta bir hekime git, çözüm duyuruda değil.
  • bir ileti paylastim  (07.05.18 22:39:38) 
şeffaf plak ya da içeriden tel taktırmak durumundasınız. kaplamayla çözülmesi için öndeki ve arkadaki dişlerinize kanal tedavisi gerekecek, orta hattınız hala kayık durumda olacak falan.
en iyisi ortodontik tedavi görmek.

  • neverlose  (08.05.18 16:47:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.