Açılalı bir seneyi geçen güneş kremi

Etkisini tamamen kaybetmiş midir? Son kullanma tarihi 2019 ama bir seneyi geçti açalı. Yarısından fazlası da duruyor, atmak istemiyorum.

Teşekkürler.

Edit: şu sembolden var üstünde: goo.gl

Kozmetik urünlerde genelde kapak acildiktan sonraki ilk 6 ay skt tarihi. Benim de cevabini merak ettiğim bir soru. Takipteyim.

  • Amaranta ursula  (06.05.18 18:40:05)
Bir zaman bir dermatologa sormustum. " Hicbisey olmaz yeaa, kullan gitsin." demisti.

  • primetime  (06.05.18 19:14:13)
ürünlerin üzerindeki çoğu skt o gün tam bozulacağı anlamına gelmez. böyle olsa emin olun dünyada insanların yarısı ölürdü.
çoğu ürünün sktsı gerçek sktsinden daha önce oluyor. neden? çünkü sallıyorum ilaç, tam bozulacağı zamanı yazsalar ve bundan bir kaç gün önce bozulsa ve biri bunu içip ölse iflas.

ya da insanlar çoğu zaman farkına varmaz, alır içer ölür diyelim.
işte bu tarz şeylerin önüne geçmek için gerçek tarihlerinden önce yazılır.

özellikle ilaçlarda (ailem ilaç endüstrisinden) bu kesinlikle çook öncesinden yazılıyor. ha insanlar ürünlerini yenilesin mantığı da var tabi.

yalnız şunu ekleyeyim, dermatolojik, ilaç vs ürünlerde etken madde zamanla etkisini kaybediyor. bunu unutmamak lazım.
  • logisticsmanager  (07.05.18 01:00:06)
ben önceki yıldan kalanları kullanmıyorum. cildim bembeyaz. yani etkisi gitse ıstakoz gibi oluyorum. ama gitmiyor. hiç sıkıntı yaşamadım.

  • ergenpezeveng  (07.05.18 02:16:06)
kullanıyorum yazdım ama kullanmıyorum diye düzeltmiş klavye. mobil olduğum için düzeltemedim.

  • ergenpezeveng  (07.05.18 02:17:03)