[]

Google Cloud Logları

nodejs üzerinde çalışan bir endpointe gelen isteğin kaynağını nasıl öğrenebilirim? Google Cloud kullanan var mıdır daha önce?
 
Eger server bir proxy'nin arkasindaysa request.headers['x-forwarded-for'] ile client'in ip adresini alabilmeniz gerekir.

Aksi durumda request.connection objesi uzerindeki property'lerden biri isinizi gorur diye hatirliyorum.
  • mononoke  (04.05.18 15:38:35) 
Soruyu yanlış sorduğumu fark ettim. Olay şu aslında. Bugün endpointe özellikle bi istekte bulunmadığım halde tetiklenmiş art arda. Gelen request headerlarını kaydetmediğim için askıda kalan işlemler mi sebep oldu yoksa başka bir şey midir ayrımını yapamıyorum. İleriye yönelik işe yarar öneriniz muhakkak ama benim bugünkü olayı öğrenmem gerekiyor.


  • IncredibleMau  (04.05.18 15:53:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.