evlilere seksli soru

eşinizle cinsi münasebetten sonra ne zaman duş alıyorsunuz? (soru dini kaygıları olanlar için)

Ahahahahahahaga (bkz: gusül)

Bu hususta dini kaygisi olanlar ikiye ayrilir. Hemen alanlar vs. sabaha (sabah namazina) birakanlar... Genelde hanimlar hemen alir. Erkekler bekler bir muddet, bir kucuk su falan dokerler once...
  • dilemma of subscribtionability  (02.05.18 21:48:07)
@corc,arkadaşın sormak istediği duş gusül abdesti. en geç 1 saat.

  • brnbrs  (02.05.18 21:49:34)
dinimizde cinsel ilişkiden sonra gusül abdesti almalısın. üç kere ağzına, ayrıca boğazını gılı gılı diye çalkalamalısın, üç kere burnuna direği sızlayana kadar su çekmelisin. sonra iğne ucu kadar kuru yer kalmayacak biçimde yıkanmalısın. sonra işiniz gücünüz rast gitmez benden söylemesi.

2 namaz arasını geçmemeli diye biliyorum.
  • for day to break  (02.05.18 21:50:56 ~ 21:51:37)
Ama "ben cenabet adım atmam" diyip de başucuna toprak koyan, isi bitince toprakla hemen teyemmüm edip banyoya öyle giden dahi biliyorum. Bir de bir amca demisti ki adamin yatagi duşuna 7 adimdan uzak olmamali. Cünüpken yedi adimdan fazla gezmemeli...

  • dilemma of subscribtionability  (02.05.18 21:51:00)
evet gusülden bahsetmiştim. ancak illa namaz kılması gerekmez adamın. normal derecede dindar olup namaz kılmayadabilir.

bazı kimseler gecenin ikisinde duş alıyor hemen. bazıları da sabah artık ne zaman uyanırsa. işte bu ikisinden hangisi dogru dini açıdan onu öğrenmek istedim.
  • gameofannen  (02.05.18 22:04:05)
üzerine ezan okutulmaz derler, yani gece için sabaha bırakılabilir

  • vhs kaseti  (02.05.18 22:30:09)
Gerçekten müslümanım diyorsun ve bu sorunun cevabını bilmiyorsun, öyle mi?

Cünüp gezmek günah değildir. Ancak bir namaz vaktini kaçırmak günahtır (ve hatta hanbeli'ye göre küfürdür) ve cünüpken de namaz kılınmayacağı için bînamazın günahı artmış olur.
  • farabi  (03.05.18 00:02:12)
hala namaz diyor...

  • gameofannen  (03.05.18 10:37:26)
iki namaz arası gibi bir derdim yok. gece kafamı vurur yatarım. arayı fazla uzatmam ama evden çıkmadan önce abdestimi alırım.

  • silah taciri  (03.05.18 10:45:20)
15-20 dk sonra. Üzerine uyuyamam. Gusül önemli, evet!

  • SiyamkedisiZorro  (03.05.18 11:20:11)
dışarı çıkmadan önce niyeyse benim için bu şekilde ilerliyor

  • kureseltikinma  (03.05.18 14:24:07)
1-2 saat sonra ama duşta da pompiş.

  • you and whose army  (03.05.18 14:26:56)
@gameofannen Sen müslüman geçiniyorsun ve namazdan bahsetmemle alay ediyorsun ha? Güldürtme kendine.

  • farabi  (03.05.18 21:45:40)
Eğer gusül almayacak sabaha bırakacaksanız tenasul uzuvlarını yıkamalısınız, sonra namaz vakti geldiğinde duş alıp namazınızı kılabilirsiniz.

Namaz kılmayan biriyseniz evden çıkmadan guslünüzü alırsınız.
  • John Bloor  (05.05.18 13:41:32)
eşli olmayanlar yanıtlayamıyor mu

  • you and whose army  (31.08.18 16:32:49)
boşandın mı ::))

  • gameofannen  (31.08.18 23:29:38)