hangi aracın otomatiği

alınır?

"şu modelin otomatikleri sorunludur, şu model aşırı fazla yakar." gibi yorumlarla alabilir miyim?
saygılar, teşekkürler.

honda civic çok yakar ama mükemmeldir.

  • teritori  (30.04.18 17:06:15)
Juke yarı otomatik şanzıman kronik problemi

  • pasaklıpepee  (30.04.18 17:06:20)
Fiesta kullanıyorum fazla yakıyor

  • purplee  (30.04.18 17:08:44)
yeni corsa otomatik çok fazla yakıyor.

  • theseachange  (30.04.18 17:10:03)
opel easytronic dünyanın en kötü şanzımanıdır. vw dsgler son dönemde çok sıkıntılı deniyor. orta segmentte fordlar çok yakar. dizel istiyorsan fransız al.

  • mikahakkinen  (30.04.18 17:12:59)
Hyundai. i10 i20'de tork konvertör. i30 accent vb. dct şanzıman. Şirkette de etrafımda da herkeste hyundai var. Çok memununum. Arkadaşın leondan yakıt çalkalanma sesi geliyor şanzımandan ses geliyor. Her yeri gıcırdıyor benim accent 136 beygir 300 tork taş gibi araba her yoldan geçiyorum bir kere tıkırtı gelmedi ne şanzımandan ne iç mekandan. Yakıt tüketimi 5.5 basarsan ki çok da güzel basar 7.0 yaktırırsın.

Doğuş grubu arabaları komple şanzımanı sorunlu. Renault şanzımanı (GETRAG) ve motoru da bence başarılı. Toyota cvt şanzıman da güzeldir. BMW şanzımanı ve istisnai olarak amarok şanzımanı sağlamdır ZF kullanır. Sırf tasarruf istiyorsan renault, biraz bassın sağlam olsun garantisi bol servisi çok olsun hızlı parça olsun diyorsan hyundai, sağlam olsun imajı da düzgün olsun dersen toyota. Performans ve yürürün sağlamlığı için kesenin ağzını açmak suretiyle BMW. Şöyle de bir gerek var ikinci el bmw alınacaksa station almak şart.
  • ThomasJefferson  (30.04.18 17:25:30 ~ 17:31:26)
Bmw 8 ileri otomatik şanzumanı güzel. Vitrs geçişi hissettirmiyor. 1.6 170hp motor 6,5-7 ortalama yakıt. Çok mu az mı sen karar ver. Bence normal. Ama otomatik az yakan çok araç var. 3.20d mesela 4,5-5 lt/100km

Kronik sorun duymadım hiç.
  • bir ileti paylastim  (30.04.18 17:54:05)
son zamanlarda denedigim en iyi otomatik audi'nin 7 ileri stronic sanzimani. ilerde sikinti cikarir mi bunu kestirmek zor simdiden...arabayi ucuruyor resmen, inanilmaz hizli ve ne kadar zorlasam da banamisin demedi.

  • cooperr  (30.04.18 19:01:17)
uzun süre hem vw hem merso hem audi kullandım, s-tronic daha iyi diyorum

  • cedex  (30.04.18 19:44:56)
Ben de bir çok marka araç kullandım fakat BMW ve Audi'nin en ucuz modellerindeki bile otomatik vitesindeki akıcılık, konfor ve gerektiğinde performansı hiç bir araçta göremedim. Ucuz segmente ineceksen Reno da iyi ancak kronik bir şanzıman ısınma problemi var ve trafikte sağa çekmek zorunda kalıyorsun, sıfırında bile var bu sorun.

  • roket adam  (01.05.18 02:12:08 ~ 02:12:43)