rock müzik

kaldı mı sizce hala? 70'ler deyince klasik rock, 80'ler deyince metal, 90'lar grunge, 00'ler deyince de alternatif ve birçok rock tarzı geliyor aklıma. ama 2010'lar deyince rock müzik, gitarlı müzik kalmadı artık sanki. hep elektronik altyapılı müzikler geliyor aklıma. ben mi takip etmiyorum ama var mı hala? tabii metallica gibi eskiden gelen grupları hala dinliyorum ve yeni işlerini takip ediyorum ama sanki artık böyle sololu mololu müzikler kalmadı.

Yabancı rock gruplarını dinlemiyordum zaten ama Türkiye'de bitti. Kimisi Türkiye'de zaten rock var mıydı diyebilir ama 2000 yılından sonra 2004-2008 yılları arasında canlı bir dönem vardı. Şebnem Ferah, Özlem Tekin, Vega, Yüksek Sadakat, Mor ve Ötesi, Duman, Hayko Cepkin... gibi insanlar/gruplar ortalıkta görünüyordu ama artık hiç yoklar.

Edit: Teoman da var evet. Şimdi bu tarz duygusal adamlar da kalmadı.
  • dissendium  (15.04.18 22:22:38 ~ 22:27:44)
hocam o kadar kişi yazmışsın ama teoman gibi türkiye'nin en gelmiş gelmiş en iyi sanatçısını yazmamışsın.

  • yavru tosun  (15.04.18 22:25:04)
teoman dünyanın en iyi sanatçısı diye biliyorum.

www.youtube.com
  • Apocalypse  (15.04.18 22:33:27)
Kaldi tabii ki ama azalan bir grafik sergiliyor bir sure sonra da dibe yakin ama stabil devam eder..

Yine rock/metal festivalleri oluyor yine doluyor tabii headlinerlar hep eski topraklar oluyor alttan gelenlerin sayisi daha az ama var yine bir seyler yapan..

Eskisi gibi mainstream degil o konuda haklisin. Bizim cocuklugumuzdaki gibi pop(i) degil yani degil artik.

Devir elektronik muzik devri.
  • AlsterWasser  (15.04.18 22:35:05)
İndie rock alternatif rock popüler artık. Hipster müziği diyo bazıları buna

  • westblack  (15.04.18 22:40:01)
www.youtube.com
(bkz: alabama shakes)
21. yüzyılın en iyi "geleneksel rock" yapan grubudur kendileri.

(bkz: the black keys)
daha günümüze yakın ama mis gibi rock.

(bkz: radio moscow)
www.youtube.com
bu başta olmak üzere brain cycles tamamen saf bir rock'n roll albümü
www.youtube.com

eklerim aklıma geldikçe. kısacası var, özellikle kendi halinde yapan gruplar gayet güzel özümsemişler bu işi, illa popüler grupları dinlemeye gerek kalmıyor. foo fighters gibi yaşayan efsaneler var ama onları biliyorsundur diye düşündüm.

(bkz: dinosaur pile-up)
(bkz: deep vally)
(bkz: wolfmother)
(bkz: the raconteurs )
(bkz: the arcs)
(bkz: the ringo jets) (bizden)
(bkz: the vines)
(bkz: the heavy)
(bkz: the gaslight anthem)
(bkz: band of horses)
(bkz: crossfade)

youtube'tan herhangi bir full albümlerini dinlersin, hangisini sevdin karar verirsin. ya da yazınca çıkan ilk 2-3 şarkıdan biri de işini görür.
  • Bruce  (15.04.18 22:42:49 ~ 23:03:59)
türkiye için bitmiş durumda. rock görünümlü popçular var sadece.

  • tabudeviren  (15.04.18 23:00:32)
Belçikadayım her gün yeni yeni metal grupları falan duyuyorum. Kaldı ama artık popi değil heralde.

  • selamun aleykum kitty  (16.04.18 00:09:03)
tabii hala devam ediyor da çok popüler değil sanırım. onun dışında ben de hala sık sık 70'ler dinlerim ama bu zamanın müziği bu değil sanırım. hatta çok sevdiğim gruplar dışında bazı grupların eski tarzlarında yaptıkları albümleri dinleyince bayatlamış gibi geliyor. mesela bir şarkıda gitar solosu varsa 10 yıl önceki gibi etkilemiyor beni.

  • nick bulamadim  (16.04.18 00:49:00)