En son ne zaman kelebek gördünüz?

uzun zamandır hiç görmüyordum, geçen hafta kampüste gördüm.
çocukluğumda mahalle arasındaki arsalarda bile hemen hemen her gün görürdüm.

daha bugün gördüm.

  • sir gawain  (07.04.18 00:31:27)
çayır çimen mi kaldı memleketde ?

  • orpheus  (07.04.18 01:15:35)
yeşilliği nispeten bol bir yerde yaşıyorum ve buna rağmen yıllardır görmüyorum. göç mevsiminde pelikan bile gördüğüm olurdu. artık, görebildiğim en değişik hayvan kirpi. onlar da yaz mevsiminde arabaların altına saklanıyorlar artık, çok üzülüyorum.

  • nice tnetennba  (07.04.18 01:37:02)
Çocukken helikopter böcekleri olurdu yazın bahçemizde, çamaşır tellerine konarlardı da usulca yaklaşıp elimize atlatırdık. Nerden baksan bi 15 senedir görmüyorum artık o böceklerden. Zaten ne bahçe kaldı ne de evin arkasındaki ormanlık alan :(

  • zikardo  (07.04.18 02:21:39)
Evim bi kentormanının dibinde aradan sadece tek şeritli küçük bir yol geçiyor gerisi alabildiğince orman kaç km bilmiyorum. Ama malesef çok çok nadir görebiliyorum :( Bununla paralel olarak sivrisinek vs da olmuyor paranoyakca da olsa belediyenin ilaçlaması onları da öldürüyor olabilir mi diye düşünüyorum.

  • sabor  (07.04.18 02:23:06)
perşembe günü 15 sularında gülhane'de gördüm.

  • golgi aygıtı  (07.04.18 04:01:37)
onları görüyorum da eskiden ateş böceği olurdu. artık hiç yok. üstelik ormanı bol yerde yaşıyorum.

  • catch the arrow  (07.04.18 07:56:27)
Geçen gün at çiftliğinde gördüm. At şeyine konmuştu.

  • kompisko  (07.04.18 08:59:36)
5-6 ay kadar önce Konya’da Kelebek bahçesinde. :)

  • naksidil  (07.04.18 09:31:11)
2-3 gün önce beyaz bir tane

  • hitsumo  (07.04.18 09:53:54)
Her gün beyazından tutun müthiş motifleri olanlarına kadar yaklaşık 8-10 tane görüyorum. Yer Ataşehir, gümrük civarları.

Kelebek fotoğraflamayı çok seviyorum. Muhtemelen ekstra dikkat ediyorumdur uçan kaçan şeylere. Eminim sizin etrafınızda da vardır fakat dikkat dağıtan onca saçma sapan şey arasında gözünüze çarpmıyordur.
  • desdenova34  (07.04.18 10:37:44)