Adet olucam diyen kız arkadaş

1 kaç gün önceden başlıyor söylemeye yok adet olucam, oluyorum, oldum, Karnım şişiyor, karnım ağrıyor vs. hiç sevmiyorum bu konuşmaları. Daha önce hiç bi kız arkadaşım böyle şeyler söylemiyordu. Normal mi bu tarz konuşmalar, nasıl cevap verilir hiç bilmiyorum. Yardım edin

Ona gore yaklas diyor yani.

  • Deathrow  (02.04.18 22:16:57)
kızın genel huyu nasıl?
normalde herşeyini anlatan biri midir? -saçının tonunu tutturamayan kuaförün adını filan biliyor musun?
bunun dışındaki konularda şımarık mıdır?

o dönemi ağır yaşıyor, ağrı çekiyor ve kız ilgi şefkat filan bekliyor belki, artık kızlar böyle şeylerden de utanıp çekinmiyor pek, normal geliyordur erkek arkadaşıyla paylaşmak, kadınların bu konularda rahat olduğu bir ortamda yetişmiş olabilir...ona sıcak çikolatalar yap, sinirini alttan al filan istiyordur? ya da belki biraz attention whore'luk yapıyor, ayrımı biz yapamayız.
  • niye ama  (02.04.18 22:19:04)
Doğal bir durum söyler tabi. Başım ağrıyor demekten bir farkı yok yanda spora gittim baldırlarım sızlıyor vs.
Bana ne de diyebilirsin. Dinlemek istemiyorsan dinlemek zorunda değilsin.
Sinir harbi vs yapıyorsa regli döneminde ondan söylüyordur ya da sevişme talebiyle gelme bana diyor da olabilir.
Ama normal ya. Yani bana tampon al, tatlı krizim tuttu vs de diyebilir.
İlişki içerisindeki yakınlıkla alakalı bence.
  • sipsi  (02.04.18 22:20:38)
romantik bir anda kızın kulağına doğru eğil ve şunları söyle fısıldayarak:

"bana bir daha adet günlerinden bahsetmeni istemiyorum, bana ne amına koyiim, tam bir hayvansın bahsedilir mi böyle şeylerden devamlı..."

daha sonra kızın suratına bak, gülümse, hiçbirşey olmamış gibi sohbet muhabbete devam et.
  • benim adim kerim hepinizi severim  (02.04.18 22:32:02)
@sipsi senin dediğin gibi oldu. Ped al bize getir dedi. Yok artık imkansız dedim. tartıştık, ayrıldık. Teşekkürler

  • valarmurgulis  (02.04.18 22:32:34)
Naz yapıyor. Onunla ilgilen istiyor.
Bir kadın olarak kız arkadaşına uyuz oldum. Mızmız insanlardan hiç hoşlanmam çünkü. Aynı mızmızlığı bir erkek yapsa, cinsiyetinden bağımsız olarak ona da uyuz olurum. Ben de regl oluyorum, ben de karın ağrısı çekiyorum. Benzer şekilde başım da çok ağrır benim regl olsam da olmasam da, efendime söyleyeyim çok yürürüm bacaklarım ağrır, yine reglden bağımsız olarak; ancak ben ağrım sızım konusunda kimseye yayın yapma ihtiyacı hissetmem. Ha, madalya takın diye söylemiyorum bunu. Yalnızca bana tuhaf geliyor bu tip söylemler. Ben mızmızlanmadığım için mızmızlanan, naz yapan insanlar bana antipatik görünüyor.

Peki sen ne yapacaksın bu konuda? Seviyorsan devam edeceksin bu muhabbeti çekmeye.

Edit: Sevmiyormuşsun demek ki, ayrılmışsın. Bu olay bahane olmuş.
  • i m cool with that  (02.04.18 22:33:02 ~ 05.04.18 12:20:27)
Uzerine bir yuk yuklenmiyor bro. Kiz sana bunu soylediginde yapmak zorunda oldugun bir 'gorev' yok. O konuda rahatlayabilirsin. Dinle biraz, yaninda ol. Standard hayat paylasimi. Bazen cok cok kotu gectigi olabilir o zaman agri kesici icmediyse agri kesici, ictiyse de acil.

  • mewthree  (02.04.18 22:35:28)
tamamen kezbanlık. türk kızlarının genelinde bu var. sürekli bi dikkat çekme, bak ben böyleyim, böyle oluyorum deme huyu.

sadece koz arkadaş değil, normal iş, arkadaş ortamında da çok var bunlardan. sürekli ‘bizim hallerimiz var’ goygoyu.

takma, himm ok falan de geç aga.
  • everythingok  (02.04.18 22:42:10)
naz +1
benim iş arkadaşım sürekli diyor bunu bana beni düşünsene bir de.

  • damla sakızlı dondurma  (02.04.18 22:42:46)
aslında güzel bir şey, bırak söylesin. söylemeyip, senden anlamanı ve ona göre davranmanı beklemesinden daha iyi :) çok sıkıntılı öbür türlü.

  • air  (02.04.18 22:44:56)
ilgi çekmek istiyor. prenseslik halleri. hiç oram ağrıyo buram ağrıyo insanı olmadım ama sevgilin gibi prenseslik yapanlar el üstünde tutuluyor, ilgi görüyor işte. o da bundan faydalanıyor.

  • pinkpeony  (02.04.18 22:45:56)
Ben şöyle yapardım, o adet döneminden bahsediyor mesela, gerekirse lafını bölüp alakasız bi konu açardım. Gözünün içine bakarak. Senin söylediğine cevap verip tekrar o konuya dönerse, yine aynısını yap.

Boş boş susar cevap vermeyip sessiz kalırsan öküz olursun. Ama bu dediğimi yaparsan ilgilenen fakat o konudan bahsetmek istemeyen kişi olursun.

Ama şu var, karnı ağrır senden yardım ister, yataktan çıkacak gücü olmaz ve öylece yatarken seni ararsa yardımına ihtiyacı var demektir, biraz olsun değer veriyosan böyle anlarda mutlaka yanında ol.
  • megalomaniac  (02.04.18 22:55:43)
Bir kadın olarak kız arkadaşına uyuz oldum +1.

regl oldugunu bildimesinde bir sorun yok, son derece normal. agrisi/sizisi olabilir, gergin olabilir, gelecek birkac gun normalin disina cikabilir ve bunlari bilmeni isteyebilir ama dakika dakika durum bildirmesi biraz gereksiz bence de. fakat isin ayriliga gelmesi de sacma olmus. regl donemi bitince bu muhabbetten rahatsiz oldugunu belirtsen bir cozum bulabilirdiniz meseleye.
  • cocuklugundan optum seni  (02.04.18 22:55:55)
Söyleyiş tarzını bilemem. sonuçta olan değişiklikleri hissediyor da söylüyor. Hemen yok nazlı bilmem ne diye etiketlemişler. Ağrı çekmeyi de sevmiyordur bir de pms denen mevzu var. Konuşacaksan bile bu konuyu adetinden sonra konuş. Bana sorarsan alış, böyle kabullen.

  • bass solo take one  (02.04.18 23:00:51)
@bass solo take one +1, ne gereksiz uyuz olunmuş. Partner lan o, standarda uyacak diye bir şey mi var.

  • Adramelekhh  (02.04.18 23:12:02)
Yahu bu kadar normal bişeyi niye dert ediyorsunuz ki? Bunun yorgunumdan bacağım ağrıyordan ne farkı var? Kadınlık utanılacak bir şey değil ki siz niye rahatsızsınız bu regl konusundan?

Sizin başınız ağrıdığında ne yapıyorsanız nasıl söylüyorsanız öyle yapın. Reglden de bu kadar korkmayın.
  • mor oje  (02.04.18 23:19:39)
yanında olduğunu hissettir çok mantıklı ahhaha. Sonra gidip iyi erkek vs başlıklarında ağlıyorsunuz.

  • catch the arrow  (03.04.18 01:36:32)
Adet korkunç bişi. Ruh halin bile değişiyo ağrıları tahmin bile edemezsin seni öldürüp buzluğa koymadığına şükret

  • photo85  (03.04.18 03:56:24)
pms günüm geldiğinde özellikle belirtiyorum. hatta "istersen birkaç gün konuşmayalım, gereksiz şeylere sinirlenebilirim." diyorum. ne var canım burada? herkes farklı geçiriyor pms ve regl dönemlerini. her şeye de uyuz olmayın, uyuz olasınız tutmuş sizin.

normal veya değil, her ilişki farklı. öncekilerle kıyaslamanız normal değil asıl, bu kız arkadaşınız farklı bir insan çünkü. gün içinde "kendini nasıl hissediyorsun, iyi misin, bir şeye ihtiyacın var mı, çok tatlısın bbşm" gibi ilgilendiğinizi gösteren şeyler söyleyebilirsiniz.
  • nice tnetennba  (03.04.18 12:06:04 ~ 12:06:59)
Troll müsün acaba?

Soru yeteri kadar ilginç zaten de ped istedi diye ayrıldıysan cidden sorunlu birisin.

İsabet olmuş ayrıldığınız ama kimi ayrılıklar kurtuluş oluyor neticede.
  • chicha  (04.04.18 11:07:25)
Sevgilim acısını sıkıntısı benimle paylaşmayacak da kiminle paylaşacak? Gidip elin mericine mi dert yansın? Elbette normal. Azıcık pışpışla işte. Kadın oğlum bu, ilgi göster biraz. Asker arkadaşın değil.

  • yirmisantim  (04.04.18 11:37:42)
kadın oğlum.
her biri farklı.

tamam de, söyle birşeyler.
  • lonelyman  (04.04.18 16:56:30)
ay evet her ay 10 gün boyunca rel olucam, olmak üzereyim, oluyorum diye vızıldanıp durmak çok feministçe, kadın olduğumuz için hakkımız var. ne alakası var ya? grip olduğumda da, dişim ağrıdğında da ayyy gribim ay şuram şöyle buram böyle ya öhüü diye vızıldanmıyorum.

kadınsan ve regl oluyorsan bunu insanların gözüne sokmalısıncılara da ayrı uyuzum. kimsenin utandığı çekindiği yok. karnım ağrıyo, karnım şişti, göğüslerim acıyo gibi mızmızlanmaktan bahsediliyor burada.
  • pinkpeony  (05.04.18 09:14:59)
@pinkpeony ortada ped istediği için terk edilen bir kadın var? şu hayatta sevgilimizden kocamızdan ped isteyemeyeceksek bilmiyorum nerelere gidelim?

ben gözüne soksun demiyorum + ben de çok mızmızlanmam regl konusunda. 2-3 ayda bir falan ağır olur benim anca o zaman "ay olamadım da ama vakti geldi aslında" vs. derim. ya da ağrım varsa onu derim. ayrıca reglden yakınmak feministlik değil, sadece bundan bahsetmemesi gerektiğini düşünmek aptallık. he sen genel olarak vücudun çektiği sıkıntıdan bahsetmeyi saçma buluyorsan o ayrı ama durumla ilgisi yok bence çünkü bu beye başka şeyler rahatsız edici gelmiş.

kanıyorum, rahatsızsam da sevgilime söylüyorum. kalkıp da iş yerinde yanımdaki amcayı dürtüp "ay amcaaa rahmim bana bir rahatsızlık veriyor anlatamam" demiyorum. ulan sevgilim be, hayat arkadaşım aq. o da bana yakınsın dinlerim, elimden gelen bir şey varsa yaparım, akıl veririm hiç olmadı "tüh tüüüh :(" derim. bu ya bu kadar.
  • dedi ayca  (05.04.18 09:38:08)
Evet bir şey daha öğrendik ki adet ağrımız varsa ya da orkide ihtiyacımız varsa erkek arkadaşımıza söyleyelim ki kim gönül eğlendirmek istiyor kim zor zamanımızda yanımızda duracak görülsün. Neyse yol yakınken ayrılmışsınız zaten...

  • SiyamkedisiZorro  (05.04.18 12:16:59)
ulan şu an en çok duymak istediğim şey regl oldum demesi.

  • lonelyman  (05.04.18 16:14:19)