[]

Bu bir aldatma mıdır? Ne yapayım?

Aldatan da aldatılan da ben değilim. olay daha garip.

Yanlış mı düşünüyorum, göremediğim bir durum mu var anlamadım. Mümkün olduğunca hiç kendi yorumumu katmadan elimden geldiğince çok bilgi vereceğim ki sizin fikriniz etkilenmesin.
olaylar arkadaşımın başında geçiyor ben de olayın doğrudan şahidiyim.

Arkadaşım da dünyanın en sessiz insanı, eskiden ben korurdum onu dünyaya karşı. inanılmaz yüksek iqlu ama sosyal olarak gerizekalı bir tip.

olaylar şunlar:

olay 1-----------------

Eskiden çok yakın olan, farklı şehirlerde olduğumuz için de bir müddet görüşemediğimiz bir arkadaşım var. Bir kaç aydır aynı şehirde yaşadığımız için görüşmeye falan başladık.

Evlenmiş. Bir kaç defa evlerine oturmaya gittim hanımıyla da tanıştım. 3 yıllık falan evliler çocuk yok.

İşte la casa de papel izlememişlerdi bunlar ben de dizinin yarısındaydım, netflix hesabıma giriş yaptım televizyondan izledik beraber sonra hoşlarına gitti bunu düzenli hale getirdik. Hepimiz boş olunca ya onlarda ya benim evde la casa de papel izleyip geyik yapıyoruz.

Neyse şöyle bir durum var. Kızın telefonu susmuyor. Benim için sorun değil, kızın telefonu çalınca "pardon bana bir müsade " arka odaya gidip telefonla konuşup geri geliyor.

Genelde şu şekilde muhabbet oluyor.

Arkadaşım: Kiminle konuştun hayatım?

Kız: Aslı ya off yine saçma sapan şeyler anlattı.

genelde 3-4 dakikalık telefon konuşmaları oluyor ama 1 bölüm la casa de papel izlerken minimum 1 defa telefonla konuşuyor.

Bunun dışında da dizi boyunca sürekli whatsapp'dan birileriyle mesajlaşıyor diziye çok bakmıyor. Bir iki defa "ya çok özür dilerim ben kaçırdım biraz geri alsak olur mu?" dedi. Benim için yine sorun değil aldık geriye.

Bu olaylar her buluşmamızda yaşandı. Her buluşmamızda da telefonla arka odada (odanın kapısını da kapatarak)konuştu. Çoğunda aslı dediği arkadaşıyla konuştuğunu söyledi arada ismini hatırlamasam da bir iki başka kız ismi söyledi. Ama hep kız ismi.


olay 2-----------------------------------
bir gün de kız ile benim ortak bir arkadaşımın türkiye'den ayrılışı için düzenlenen bir yemek gibi bir şeye gittik üçümüz. Yorum katmadan nasıl anlatacam burayı bilemiyorum ama deniyorum.

Önce ortamı anlatmam lazım bence önemli bir bilgi. Ortam kızlı erkekli bir ortam. 30-40 kişilik bir grup. Yurt dışına çıkacak olan eleman dışında kimseyi tanımıyorum. Arkadaşımın eşi ise %80ini falan tanıyor eskiden beri. Neyse ben, arkadaşım ve eşi yanyanayız. Bir tane eleman arkadaşımın eşine selam verdi. Adı zeynep olsun arkadaşımın eşinin. Bundan sonra zeynep diye bahsedecem. Eleman tam yanımızdan geçip başka birilerinin yanına giderken gördü zeynep'i. muhabbet şöyle oldu.

eleman: zeynep naber ya
zeynep: iyidir hayrullah (ismi ben salladım) senden naber?
eleman : iyi.
zeynep: neyse sen git arkadaşlarının yanına gelicem ben iki dakikaya.

benim arkadaşım elemanı tanımıyor. ben de tanımıyorum. zeynep de sağolsun bizi tanıştırmadı.

şimdi yorum katmadan anlatmanın zor olduğu kısma geldim işte.

şöyle bir şey oldu. Kız yüzüğünü çıkardı. Parmaklarım şişmiş ya dedi. Sonra benim arkadaşımın elini tuttu (yüzük olan el), senin de şişmiştir çıkarsana sen de yüzüğünü dedi ve çocuğun yüzüğünü çıkarttı. Arkadaşımın yüzüğünü çıkardıktan

Düşüncelerimi söylemeden son olaya geliyorum.

Arkadaşımın yüzüğünü çıkardıktan yaklaşık 1dk sonra kız biraz önce konuştuğu o elemanın yanına tek başına gitti. 10dk kadar muhabbet etti geri geldi.


olay 3------------------------
Bir gün dışarıda yemek yemeye gittik. Ben yanlarında sap gibiyim. Gerçi çok da romantik bir ortam yok. Neyse işte üçümüz masadayken arkadan bir kız seslendi arkadaşımın eşine. Arkadaşımın eşi de kızı tanıdı, masadan kalktı yanlarına gitti konuştu falan. O sırada telefonu çantasının içinde ve çalmaya başladı. Çantası benim yanımdaki sandalyede, hafif ağzını açtım çantanın arayanın ismine bakayım diye, bir erkek ismi var ekranda atıyorum ismet olsun. Bozuntuya vermedim. Kız geldiğinde telefon susmuştu. Ben de telefonun çaldı dedim, çantadan bir ses geldi.

Kız da hadi ya dedi bakayım kimmiş dedi, telefonunu aldı, masadan kalktı, dışarı çıktı telefonla konuştu geldi.

Arkadaşım yine aynı şeyi sordu. Kimle konuştun dedi. Kız da " Aslı" dedi. Benim ismi yanlış görme ihtimalim yok. %100 eminim ekranda gördüğüm isimden.


Bu üç olaya bakarak şimdi soruyorum sorularımı.

1) Sizce arkadaşım aldatılıyor mu?
2) Aldatılmıyor ise bile bu yaşananlar biraz garip değil mi?
3) Arkadaşıma bu konudaki şüphelerimden bahsetmeli miyim? Yani sonuçta hayat onların hayatı ama aramızdaki samimiyetten dolayı benim bir arkadaşım benim böyle bir durumumu görüp bile bile aldatılmama ses çıkarmasa sanki üzülürmüşüm gibi geliyor.


ekleme:


kızla ilgili çok başka 3-4 yıl önce arkadaşımdan duyduğum bambaşka ama yine bende şüphe yaratacak bir hikaye daha var ama sanırım bu 3 olay yeterli olacaktır diye ona değinmedim. Bu 3 olay doğrudan şahit olduğum olaylar. Diğer anlatmadığım ise arkadaşımdan duyduğum.


bu üç olaydan yıllar önce yaşanmış başka bir şeyi de ekleyeyim. Bu olayı mişli muşlu anlatacağım çünkü ben şahit olmadım.

Arkadaşım o zaman zeyneple nişanlı. zeynep bir gün arkadaşımın evinde kalıyor akşam. Arkadaşımın bilgisayarından facebook'a giriyor (5 sene önce falan, o zamanlar facebook hala popüler). ertesi gün de sabah kız kalkıp işe gidiyor. Arkadaşım evde. Bilgisayarı açıyor. Zeynep'in facebook hesabı açık hala. Bir tane okunmamış mesaj var. Açıyor bakıyor iş yerinden biri mesaj atmış zeynep'e. Mesajı atan kişi erkek. Şu an mesajlaşmalarının detayını hatırlamıyorum. Çocuk her şeyi teker teker söylemişti de yıllar geçti unuttum. Ama şöyle bir kısmı çok net aklımda. Eleman buna hayırlı olsun zeynep evleniyormuşsun nişanlanmışsın demiş, zeynep de "yok ya kavga ettik aramız bozuk evlenmeyecez" demiş.

arkadaşım dediğim gibi sosyal olarak tam bir moron. iq çok yüksek. ortaokulda bu çocuk matematik olimpiyatlarına falan katılıyordu. ama sosyal olarak tam bir moron. Şakayla bir şey dediğinizde de anlayacak kapasite yok.

Bana da bu olayı anlatırken zeynep'in kalbini mi kırdım olum ben evlenmeyecez filan diyor millete demişti. Dedim peki kavga mı ettiniz ne oldu? Yoo dedi hiç kavga etmedik. Yani o kadar moron ki bu konularda kavga edip ayrılacak duruma geldiler de bizim gerizekalı anlamadı herhalde diye düşünmüştüm ben o zamanlar.

Kız da bütün erkeklere açık kapı mı bırakmaya çalışıyor nedir anlamadım.

 
Büyük ihtimal öyle diyorum tabi günahını da almayayım. Söyleme konusuysa bambaşka bence. Söylesen ama durumlar öyle olmasa ya da arkadaşını bir şekilde kandırsa arkadaşlığınız bitebilir.


 • thewhitewolf  (02.04.18 18:37:27) 
bunları arkadaşının keşfetmesini ustalıkla sağlayabilirsen daha iyi olur
sen ona bu fikirlerle gidersen geri tepebilir ve suçlu sen olursun

 • Coyote  (02.04.18 18:39:35) 
Belki arkadaşın da farkındadır ama çaktırmıyordur beki kabul ediyordur bile. Sen direkt söylersen rencide olur. Bildiğini belli etmeden ayıktırmanın bi yolunu bul bence.


 • [GODDARD]  (02.04.18 18:40:02) 
@Coyote +1


 • chitosan  (02.04.18 18:43:21) 
Belki böyle bir aranjmanları vardır kızın arkadaşınla. yoksa da bu noktada senin üzerine vazife değil.


 • hophophoba  (02.04.18 18:44:47 ~ 18:45:03) 
ingilizcede bir deyim vardır: "let sleeping dogs lie".

bu olaylardan benim anladığım senin arkadaşın zeyneple anlaşmışlar. kim diye soruyor arkadaşın, "aslı" cevabını alınca olayı uzatmıyor.
 • zankoku  (02.04.18 19:01:53) 
Valla anlattıklarına göre aldatmadır. Şu aşamada diğer arkadaşların da dediği gibi arkadaşının farketmesini sağlayacak şeyler yapabilirsin. Olmadı söyle gitsin.


 • j r r tolkien hayrani  (02.04.18 19:06:19) 
bu kadar bilgilyle kimsenin günahını almak istemem. bir yorumum, bir sorum ve bir uyarım olacak sana.

yorum: ortada kesinlikle ters bir şeyler var. arkadaşın aşırı derecede saf bir eleman. aldatılması yakındır -eğer hâlâ olmadıysa.

soru: madem "samet" sürekli bunu arayıp konuşan eleman. kadın da aldatıyor kocasını bununla. o zaman niye telefona "meltem" diye kaydetmiyor? yani niye bu kadar açık seçik yapıyor?

uyarı: kadını başkasıyla fiziksel temas halinde görmedikçe arkadaşına bir kelime bile etme. hatta o noktada bile etme derim; ama sanırım tutamazsın kendini.
 • sen git ben geliyorum  (02.04.18 19:13:35) 
Yani büyük ihtimalle birşeyler döndürüyor Zeynep ama ortada seni ilgilendiren bir durum yok.

Valla karışma bence, ilişkilerinin dinamiklerini bilemezsin. Belli ki arkadaşın halinden memnun.

İlk başta gayet masumane ne var ki beni de arkadaşlarım arıyor, Hele kız whatsApp tan. Arjantin'de bir arkadaşım var valla yakaladı mi yarım saat esir alır beni . Normal yani diye düşündüm ama yüzük olayını okuyunca yok yani , kesin bir şeyler çeviriyor.
 • old possum  (02.04.18 19:19:22) 
@Coyote : eğer ortada bir aldatma, aldatılma durumu yoksa arkadaşımın aklına bu ihtimali sokup aralarını bozmuş olabilirim. Yani eğer ortada benim düşündüğüm gibi bir şey yoksa çocuk kızın bütün hareketlerinden şüphelenebilir bundan sonra.

@[GODDARD]: arkadaşımın farkında olduğunu sanmıyorum ama bu ihtimali düşünmemiştim bak. Eğer dediğiniz gibi ise rencide olabilir hakkaten.

@hophophoba: tam anlayamadım. Yani şöyle bir durum olabilir mi diyorsunuz? Arkadaşım kızın kendisini aldattığını biliyor hatta izin veriyor? O zaman işler daha garip olur bence. :)


@sen git ben geliyorum: evet bu soru benim de aklıma geldi açıkcası. Ama şöyle bir şey düşündüm kendi kendime ne kadar mantıklı bilemiyorum. Bu telefon eden ismet belki de normal bir arkadaşıydı. Dolayısıyla bir ilişki ve aldatma söz konusu değildi ve adını meltem diye değil ismet diye kaydetti. Zamanla muhabbeti ilerlettiler (ya da şu anda tam da o muhabbeti ilerletme aşamasındalar). bu soruya bu şekilde (belki de saçma) bir cevap türetebiliyorum.

fakat şu soru daha can alıcı bence. Neden ismet aradığında aslı ile konuşuyorum dedi?
Sadece 1 ihtimal var. O da şu. İsmet aradığında kız telefonu açmadığı için kapandı. Kız telefonu eline alıp gidip dışarıda aslıyı arayıp konuştu ismet ile hiç konuşmadı belki. Bir ihtimal böyle bir şey yaşanmıştır. Ama hemen kapanmış bir cevapsız çağrıdan sonra tutup başkasını aramamıştır herhalde diye de düşünüyorum.
 • levpontryagin  (02.04.18 19:23:02) 
1) Aldatılıyor. Hatta o kişi Hayrullah. Sadece yüzüğünü neden çıkardığını anlamadım. Eğer Zeynep Hayrullah'a evli değilim dediyse, siz üçünüz otururken Hayrullah Zeynep'e arkadan sarılabilirdi ve bunu gören arkadaşın orada bir cinayet işleyebilirdi. Eğer Zeynep Hayrullah'a evli olduğunu söylediyse Hayrullah kadının yanına kocası olduğu halde nasıl gelebiliyor rahatça ve Zeynep ona sonra konuşuruz diyebiliyor? Bence Zeynep kocasını araya reklam almış.

2) Evli bir insanın bu kadar yalan söylemesi garip. Hatta başka erkeklerle bu kadar içli dışlı olması daha da garip.

3) Ben olsam söylerdim. Eğer arkadaşımı seviyorsam salak yerine konulmasını istemem. Eğer seni suçlu çıkarmaya çalışırsa da arkadaşlığını bitirebilirsin. Bir gün karısını başkasıyla yakalarsa bunları bol bol düşünecek zamanı olur.
 • dissendium  (02.04.18 19:24:42) 
ortada pis bir şeyler var ve seni de içeri alıyorlar, bilgin olsun. senin karın olur beraber takılırsınız tamam ama 3'lü takılmak nedir.. senin yerinde olsam direkt uzarım oradan. çok pis çok.


 • susadım çeşmeye varmaz olaydım  (02.04.18 19:26:04) 
ortamdan uzaklas +1


 • fakyoras  (02.04.18 19:33:16) 
@dissendium: belki de kız hayrlullah'a karşı kapıyı kapatmak istemedi. Evli olduklarını söylemedi. Hayrullah ile şu an bir ilişkisi yok ama belki de geleceğe dair açık bir kapı istedi.

belki de kız çok flörtöz. bilmiyorum yani. hakkaten çok sıcakkanlı sevimli de bir kız. ama bilemiyoru içim hiç rahat değil. bir boklar dönüyor.
 • levpontryagin  (02.04.18 19:33:19) 
Vıcık vıcık bi evlilik. Aldatıldığı apaçık belli. Belki arkadaşında onu aldatıyordur. Körler sağırlar birbirini ağırlar hesabı. Ben olsam arkadaşımı karşıma tüm bunları sorardım kafama garip geldi deyip. Ortada çok anormal işler var


 • sifirdokuzucuolanvarmi  (02.04.18 19:38:00) 
arkadaşın gay ama sosyal çevreden çekindigi için formalite evlilik yapmış. başka açıklaması yok.


 • goodz  (02.04.18 19:42:17) 
bu direkt kör göze parmak değil mi? bence de direkt söylemeden fikri arkadaşının aklına soksan en doğrusu ki arkadaşın da bunları farketmiyor olamaz.

aslı'yla tanışmak falan istesen nasıl olur acaba?
 • zero times infinity  (02.04.18 19:55:36) 
@goodz: sanmıyorum. Yani çok da anlamam sanırım gay olsa ama hayatta bunu anlatabileceği çekinmeyeceği tek 1 kişi bile varsa o benimdir.

@zero times infinity: aslı diye bir arkadaşı varmış gerçekten. hatta en yakın arkadaşıymış aslı laf arasında aslı ile ilgili bilgileri aldım. Aslı'nın instagramı var bende. gerçi gizli hesap.
 • levpontryagin  (02.04.18 19:58:30) 
ikisinden de uzaklaş, kendi hayatına bak. bir şey dersin, üstüne olaylar olur sonra al başına derdi. boş ver ne halleri varsa görsünler.


 • bunaldım a dostlar  (02.04.18 19:59:00) 
Kız o kadar rahat ki isimleri bile farklı kaydetmiyor. Parmağın şişti yüzüğü çıkaralım nedir? Doğru düzgün bi bahane söyle bari. Anlamadığım neden erkeğin de yüzüğünü çıkarmaya çalışıyor. O yüzüğün aldatma varsa bile aldatmayla hiç bi alakası yok gibi.

Bu arada 2. Hikayeyi bekliyorum. Türk dizilerinden daha heyecanlı.
 • valarmurgulis  (02.04.18 19:59:31) 
tanıdığım aşırı sosyal, aşırı başka insanlarla iç içe olan insanlar hep bir noktada aldattı. kadın erkek ayırmıyorum. ama bence bu zeynep'te başka iş var. kocası o kadar aptal değildir? adam gay olabilir.


 • pinkpeony  (02.04.18 20:07:35) 
En son kısma arkadaşımın anlattığı yıllar önce yaşanan hikayeyi de ekledim.


 • levpontryagin  (02.04.18 20:09:48) 
bu 3 olay dışındaki facebook olayı yeterli bence. kız çok fena birisi bence. çok oyun oynuyor.


 • false pretension  (02.04.18 20:37:42) 
oha, valla 10 dakikami ayirip okudum, once hizlica okudum, sonra yorumlari anlamayinca sinavdaki gibi oturup tek tek okudum.
ozet: cantasina bakmaniz cok ayip, oylede ayip boyle de. kizin zaten uydurukcu sallamaci biri oldugunu normal hayatta da anlamaniz gerekiyor, arkadasiniz da cocuklar duymasin repligi gibi surekli kimdi o hayatim seklinde sormasi da zaten killandigini gosteriyor, sizin sandiginiz kadar moron olmayabilir, ben olsam cok samimi arkadasima bir ara ne is , ben killandim geyigi yapardim, ama ters tepki gelmesi muhtemel, o sebeple somut bir sey gormediginz icin karismamak en makulu.bence.

 • tresrichesheures  (02.04.18 21:05:39) 
şunu belirterek başlayayım, başka hiçbir entry'De bu kadar stres olduğumu hatırlamıyorum.
öldüm öldüm dirildim kalbim falan sıkıştı, ki ben bu tarz olaylarda empati yaparak okuyabilen bir tip değilim sen düşün halimi.

Abi şimdi bu kız sizin oglanı kafalamış evlenmiş. Fakat geçmişinde birşeyler yaşadığı hiçbir erkeği bırakmak istememiş hatta çoğuna durumdan dahi bahsetmemiş. Bak çoğuna diyorum yani bu kızın birden çok erkekle konuştuğuna neredeyse eminim.

Arkadaşın aldatılmakla kalmıyor. Saf keriz olarak görüldüğü için senin yüksek iq'lu arkadaşını çok basit yalanlarla kandırıyor kız.

Aldatılmıyorsa diye bir ihtimal göremiyorum ben kız isteseydi hepsini engeller geçmişine sünger çekerdi fakat bunu istememiş herkeste muattap oluyor ve hatta yeni kişiler ile tanışıyor olması muhtemel.

Sen bunu bize yazdığın gibi arkadaşına anlatmakla yükümlüsün. Arkadaşın bunları öğrendikten sonra salak gibi zeynep'e anlatırsa başın yanar iq'su bu konulara yetiyor mu ? senin söylediklerinin üstüne sabredip analiz yapması gerekiyor. Bu Aslı kimmiş neyin nesiymiş kendi kendine öğrenmesi gerekiyor. Fazla duygusal bir tip ise senin dediklerini kuruntu olarak görüp benim karım yapmaz öyle şeyde diyebilir. Sana bir ihtimal vermem gerekirse %65 ile kötü taraf sen olacaksın . Fakat söylemezsen için içini yiyecek çok daha farklı şeylere şahit olacaksın.

Abi stresli meseleler bak ben suan yerimde duramıyorum yazıyı yazarken 3 kere yerimden kalktım sinirlendim. Arkadaşına efsane kinlendim lan nasıl göremez bunca şeyi
 • Aşk Adamı  (02.04.18 21:28:25) 
Benim de beynim karıncalandı okurken, çok enteresan. Tavsiyem yok, allah sana kolaylık versin. Bir arkadaş için zor durum.


 • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (02.04.18 21:59:47) 
öncelikle hikaye ''gerçek olamayacak kadar akıcı'' bu açıdan goddard'a katılıyorum. otur bunu kısa film olarak bölüm bölüm çek dip dizisinden daha fazla izlenir. Hayatımda ilk defa bir duyurunun hem kendisini hem de bütün cevaplarını okudum.

ve bence hikaye gerçek, çünkü böyle insanlar(maalesef ''lar'') tanıyorum. Aslında yine sosyo-kültürel bir yaklaşım biçimi bu. Yani ''zeynep'' yerine ''aslı'' da aldatsaydı bunun adı ''tavır'' oluyordu, ancak zeynep'in içinde bulunduğu davranış silsilesinin teknik adı ''tavır'' değil ''karakter'', bu ikisi farklı şeyler. bu noktada da 'acemi' nickli arkadaşınıza katılıyorum.

3. olarak da bu ikisi dışında yorum yapanların hiçbirine katılmıyorum, özellikle çantasına bakmamalıydınız diyen arkadaşımızın cevabında kahkaha attım, hani üzerine söylenebilecek çok şey var da o ''çantasına ne olursa olsun bakmamalısınız'' yaklaşımının şimdi burası yeri değil.


Kafanızdaki soru bombardımanını da anlıyorum, ama bu tür varsayımsal olaylarda sorulara akılla cevap veremezsiniz. Tecrübe denilen şey işte tam bu noktada lazım. O yüzden bence kendinize ''acaba şöyle mi oldu'' sorularını sormayı bırakın. İlla bir soru soracaksanız şunu sorun; ''bu olayla ilgilenmeli miyim?'' bu kadar.

Buna eğer evet cevabını veriyorsanız, ayrıca neler yapılabilineceğini konuşalım, eğer buna hayır cevabını veriyorsanız ama içiniz rahat da etmiyorsa; aynı bu şekilde bir yazıyı belki daha da terbiyeleyerek(yani 3.şahıs olan bizlere anlattığınızı hiç dahil etmeden) verin, bırakın hem sizinle olan ilişkisine hem de ''zeynep''le olan ilişkisinde ne yapılacağı sözü arkadaşınızda olsun, belki size danışabilir belki sizi silebilir belki zeynepi silebilir. Bunlar hep hayata dair şeyler.

Bir de yukarıda ki soruya çok rahat bir şekilde hayır cevabı verebiliyorsanız, işte o zaman zaten arkadaşınız aslında arkadaşınız değil.


Sanırım sorduğunuz bütün soruları cevaplamış oldum.
 • mete kudur  (02.04.18 22:22:06) 
Çocukları olmamasına sevindim, o kadının geninin devam etmesini istemezdim. Bunu demeye geldim, ötesine dilim varmaz.


 • Adramelekhh  (02.04.18 22:31:45) 
1) Evet
2) Garip
3) Karışma
 • i m cool with that  (02.04.18 22:35:20) 
abi okurken bir an kendimi gerçekten rust gibi hissettim:
thehumornation.com

coyote+1
 • güneyli çocuk  (02.04.18 22:40:04 ~ 22:40:30) 
Arkadaşınızın bilgisi dahilinde olabilir mi ? Ya bilgisi dahilinde yada baya saf .


 • sorunvar  (02.04.18 23:14:52) 
Arkadaşına bir kutu vernik ve cila hediye ettikten sonra hızla ortamdan uzaklaş. Arkadaşın bu kadar salaksa senin soylediklerinden sonra gider karisina hesap sorar. Karisi da “o dizi izlerken falan hep bana asiliyodu, problem cikmasin diye soyleyemedim” falan der. Elalem siker bir sey olmaz sonra herif sana gelir ve der ki” karimi siktin ölmen lazım”


 • tosunpasa  (02.04.18 23:24:18) 
cevap veren herkese teşekkürler. Arkadaşıma dayanamayıp söyledim durumu. 5 dakika önceye kadar benim evimdeydi. Eşi dışarıda arkadaşları ile eğleniyordu.

Düşündüğüm kadar moron değilmiş hakkaten siz haklı çıktınız. Yani çoğunuz. Arkadaşım da şüpheleniyormuş ama işin üstüne düşmeye de korkuyormuş ya gerçekse diye. Ben de şüphelerimden bahsedince biraz daha ciddi şüphe oluştu sanki çocukta ama muhtemelen hiçbir hamlesi olmayacak. gidip kızla konuşacağını bile sanmıyorum ama en azından söyleyerek üzerimden büyük bir yük kalktı. bana da biraz kıl oldu gibi ama şu an için arkadaşlığımız bitmedi. Eğer ilişkiye devam ederse ama muhtemelen bitecek. Kız bir şekilde öğrenir bu konuşmayı. Tam bir çakal.
 • levpontryagin  (03.04.18 00:13:51) 
1. Ortada net bir şey yok, herkese mavi boncuk dağıtıyor da olabilir, ama eninde sonunda kaçınılmaz son bu.
2. Aldatılsa bile garip. İnsan biraz daha dikkatli yapar.
3. Sakın bahsetme. Arkadaşın dediğin gibi gerizekalıysa kız ağlar "aşkım yanlış anlıyosun hiç öyle olur mu" cart curt der içinden sıyrılır, kabak senin başına patlar. Bence arkadaşınla olabildiğince yalnız takılmaya çalış.
 • noluyo yaa  (03.04.18 00:26:44) 
bana kalırsa doğru olanı yapmışsın, başka bir ilişkiye müdahale etmek gibi görünse de önem verdiğim birine bunların yaşatılmasına sessiz kalamazdım herhalde.


 • Apocalypse  (03.04.18 00:36:38) 
Hikaye mükemmel ama cevaplar inanılmaz. Olayı okuduğumda kararım netti. Fakat düşünce gurusu musunuz arladaşlar? yemin ederim hayata dair perspektif kazandım. Her bir cevapta ohaaa bu benim hiç aklıma gelmemişti dedim. Şaka yapmıyorum. Konu belki gönül işleri ama şu toplu haldeki düşünce sistemindeki entelektüelliği ne duyuruda ne de ekşi de gördüm. Soruyu sorana ve cevap yazan herkese teşekkür ederim.


 • nifak tohumu  (03.04.18 00:52:00) 
valla okurken çok üzüldüm,allah korusun herkesi diyorum öncelikle. ben olsam dostuma söylerdim isterse silsin isterse vursun beni ama bunları bilsin.


 • biravekahve  (03.04.18 00:56:51) 
ben olsam elde kanıt tutmaya çalışırdım, sizin, arkadaşınıza anlatacağınız her şey, onun için "mış gibi" olacak. bir de sosyal açıdan sıkıntılı diyorsunuz, kesin kulp bulur. açık ilişki yaşadıklarını sanmam. ben olsam bol bol kanıt tutup söylerdim. inanmazsa da kendi bilir.


 • nice tnetennba  (03.04.18 11:30:19) 
benim de başımda böyle sorunlar(direkt ben değil kardeşim) olduğundan yazıyorum, işiniz çok zor. En azından sizin kardeşiniz değil ama kardeşim gibi diyeceksiniz. Evet kardeşimden bildiğim kadarıyla arkadaşınızın gay olmasına gerek yok. Bazı erkekler o kadar güveniyor ve o kadar beklemiyor ki, hatta kendilerine bile söyleseniz herşeyi anlatsanız dahi o yapmaz bile demeyip eşine inanıp susmayı seçebiliyor. Yani gerçekten farkında olmayabilir. Bu karımın normal hali der. Sen kötü olabilirsin.
Ayrıca sen de yanılıyor olabilirsin ki kadının bu tarz yaklaşımları varsa aynı evin içine rahatça girip çıkan sana da yanaşması beklenir.

 • yansitmayan ayna  (03.04.18 11:47:22) 
Çok enteresan bir olay. Kesin aldatma :(


 • blue serenity  (03.04.18 11:55:38) 
kız konuşmayı öğrenecek mi, sonradan neler olarak lütfen güncelle duyuruyu, meraktan öleceğim :O


 • biohazardous  (03.04.18 17:27:06) 
eveet bir güncelleme yapayım 1 ay aradan sonra.

aslında çok bir olay olmadı. tam olarak olmasını beklediğim şeyler oldu.

arkadaşım bir müddet öyle kafasında bu düşünceyle takılmış. kız buna neyin var dediğinde de dayanamamış söylemiş. beni olaya katmadan, böyle böyle bir şey düşünüyorum diye anlatmış durumu. kız da direkt sinirlenip kavga çıkarmış. bir şey açıklamamış.

"sen ne biçim birisin, bana güvenmiyor musun?, bana güvenmiyorsan he şey bitti zaten" gibi bazı açıklamarda bulunmuş. 3-5 gün kadar küs takıldılar. sonra yine barıştılar. sanırım onlar için olay bu şekilde kapandı diye tahmin ediyorum. benim zaten artık bunun ötesinde yapabileceğim bir şey yok.
 • levpontryagin  (10.05.18 13:12:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.