[]

iki aşk arasında kaldı gönlüm

iki kişi var,

içlerinden birisini (a) ben % 90 severken, % 40 seviliyorum. sevgili gibiyiz de değiliz gibi de..önceliği ben değilim, bunu kesin biliyorum.

ikincisini (b) % 40 severken, % 80 seviliyorum.


(a)'yı anlatıyorum. böyle ruhsuz ruhsuz anlattığıma bakmayın, ağlamaktan gözlerim çok fenalar.

(a) - bir dönem romantik denedik, ama neden bilmiyorum, arkadaşlığa evrildi. ya benden hoşlanmadı, ya da kendisine maddi anlamda güvenmiyor, maddi anlamda kesin kendisine güvenmiyor, iki kuruşluk maaşı var ve işi de çok garanti değil. artık goygoy birliktelikler yaşamayacağımı söyledim, hoşlanıyorsan uzatmayalım minvalinde konuştum. çünkü 35 yaşındayım, zaman geçiyor.. beraberken vakit nasıl geçiyor hiç anlamıyorum. hiç sıkılmaz mı bir insan. sıkılmıyoruz. o da sıkılmıyor, kibar, romantik ve düşünceli. ama bana bir gelecek sağlayamayacağını düşünüyor, laf arasında bunu söylemişliği de var çok kez(ayrıca da tembel). ve hayalleri var (daha çok gezmek istiyor) yani birisiyle beraber aile kurma olgunluğuna gelmemiş gibi. ama gelmiş gibi de. açık olarak konuştuğumuzda, onun pek gönlü olmadığını öğrendim. bir de o kadar naif ki arasıra gay olduğunu falan düşündürüyor. bir dönem romantik denedik ama onu baştan çıkaramadım sanırım, benimle sadece arkadaş düşünüyor. hala hergün konuşuyoruz ve sıkça görüşüyoruz,
romantik dönem bittikten sonra bir hafta koptuk (ki ikişkinin ivmesi konusunda bu bir hafta çok uuzn bir süreçti), dayanamadı, geri döndü ama arkadaş kalalım, zamana bırakalım, belki tekrar olur gibisinden denedik, işte şuan tam o aşamadayız, arkadaş mıyız sevgili miyiz belirsiz, sevgili değilsek arkadaş kalmayı ben kaldıramayabilirim, ama o bunu istemiyor, benden kopmak istemiyor. kafası çok karışık.

(b) - henüz tanışalı 2-3 hafta oluyor. ama dozajında ve sıkmayan bir ilgisi var, çok iyi tanımıyorum ama her hareketimi seviyor, maddi durumuna güveniyor, yani ilerde hadi desem sanki harekete geçicek. bariz hoşlanıyor ama benim (a)'yı arzuladığım ve pnunla eğlendiğim kadar hoşlanmıyorum.

(b) ile tanıştıktan sonra (a) bunu hissetti ve biraz bozuldu ve her gün saatlerce telefonda konuştuğum güldüğüm adam 1 haftadır aramıyor,

şimdi ben ne idüğü belirsiz bir yola girip (a)'ya mı koşayım, beni sevsin etsin diye belirsiz duruma katlanayım,

yoksa artık çocuk değiliz diye mantığıma güvenip (b) ile mi bir ilişkiye yelken açayım? ne yapayım a dostlar?

 
b ile tanışalı 2-3 hafta olmuş ne olacağı belli değil. benim genelde bu durumlarda b koşarak uzaklaşıyor mesela :)

eğer devam ederse b ile devam eder. a'yı bugün seviyorsun ama biter, onun yolu yol değil.
 • lcha  (02.04.18 11:41:59) 
b yi seç derim.


 • karjalainen  (02.04.18 11:43:09) 
b

a 'da olayın heyecanı var biraz, ama güven vermiyor. eğer maddi açıdan güven vermiyor ve tembel, sorumsuz biriyse uzun vadede olmaz. olan 35'ine kadar olurdu zaten. o yüzden o ilişki saygısını kaybeder.

pardon ben a yı 35 sandım :/
 • damla sakızlı dondurma  (02.04.18 11:45:42 ~ 11:49:20) 
C) hiçbiri. A ile bir geleceğiniz olmayacak. Mutlu olmanızı yukarıdaki veriler ışığında zor görüyorum.

B ile birlikte o mutlu olacak siz mutsuz olacaksınız.

C hiçbiri.

Ben yanlış anlamış olabilirim. Yazarak ifade ederken sizin söylemek istediğinizle benim anladığım farklı olabilir . Eğer öyle bir şey varsa önceden özür dileyeyim. Ama

"ama bana bir gelecek sağlayamayacağını düşünüyor, laf arasında bunu söylemişliği de var"

Bir insan bunu niye söyler çok anlayamadım. Bakıma muhtaç mısınız?
 • levpontryagin  (02.04.18 11:46:13) 
a konusunda hep maddiyattan gitmişsin ama adam seni istemiyor. beni istemeyen insanı sevsin diye beklemezdim ben olsam.

b için ise verdiğin oran bi ilişkiye başlamak için yeterlidir benim için.

ama şunu söyleyeyim. yaş 35 diye aceleye getirme. koşma, yürü.
 • elorelia  (02.04.18 11:46:33) 
elorelia:

çok haklısın, seviyor olsa bu gibi şeyleri bahane etmezdi di mi?
ama ondan uzak kaldığım dönemde, özlediğini ve benden hayatı boyunca kopmak istemediğini söylemişti, ah çok salağım ya :(
 • schmidt  (02.04.18 11:55:53 ~ 12:01:50) 
a kişisi seni yeterince sevmiyor. bahane varsa sevgi yoktur. erkek olsan b ile deneme derdim ama kadın olduğun için b kişisiyle denemen lazım. zamanla sevip muhtemelen mutlu olacaksın.


 • biravekahve  (02.04.18 12:46:04 ~ 12:46:34) 
a) güzel ayak yapmış. Gezmek istiyormuş falan. İnsan evliyse eşiyle, sevgiliyse sevgilisiyle de gezebilir. a'yı seçsen bile seni ileride yarı yolda bırakma ihtimali var.

Ben b diyorum. Çünkü benim durumumda eğer birisi tarafından sevilip el üstünde tutuluyorsam ben de zamanla onu seviyorum. Yani itici bulmuyorsan, az biraz da sempatik geliyorsa vakit geçtikçe seversin onu bence.
 • chitosan  (02.04.18 12:53:00) 
anladığım kadarıyla birinde seviliyon diğerinde sevilmiyorsun. ben ikisini de seçmezdim. hem seveceğim hem sevileceğim illaki çıkar karşıma.


 • for day to break  (02.04.18 12:55:50) 
b den devam olmazsa c veya d, a ile işin bitmiş aslında.


 • ravenudon  (02.04.18 13:10:14) 
"goygoy birliktelikler yaşamayacağım" demişsin ama şu an a ile yaşadığın da goygoy olarak adlandırdığın duruma giriyor.

illa birlikteliğim olsun diyorsan b, b'yi de istemiyorum diyorsan hiçbiri.
 • xvyz  (02.04.18 16:19:42) 
İkisiyle de olmaz.

Doğru düzgün biriyle olacaksa olsun, olmayacaksa olmasın. Kadınlardaki şu “muhakkak evlenmelym .s.s.s” telaşına hastayım. Kadınların hayatı asıl evlenince kabusa dönüyor.
 • i m cool with that  (02.04.18 16:31:26) 
sanki ikisiyle de olmayacak sanki.


 • pamuk helvalar cebe  (02.04.18 17:02:38) 
a'nin seni sevmediği ortada. bunu kabul etmek sana acı veriyor sanırım.
aynı yaştayız. insan zorlanıyor, biliyorum. ama yapacak bir şey yok.
maddi durum: sen ondan hanlar hamamlar istediğini belirtmemişsen hiç sorun olmazdı. gezmekse zaten beraber gezersiniz. adam muhtemelen seni, sorumluluk altına girecek, elinin taşın altına koyacak kadar önemsemiyor. illa hayatımda sevgili olarak biri bulunsun diye bir derdi bile olmayabilir. ama muhabetinizi filan seviyor, ona iyi geliyorsun. bu belli belirsiz durum seni tatmin ediyor olsaydı bu soruyu hiç sormazdın, b aklını hiç karıştırmazdı. kendini kandırma ve unut artık o adamı.

b kişisi için de istiyorsun ki a'ya duyduğun heyecan, çekim onunla da olsun..çünkü halıhazırda olanı varken olmayınca insan o yokluğu daha iyi ölçüp tartıyor.

ben -maalesef- o heyecan olmayınca "seviyorum" demeyince yahut o çekimi hissetmeyince, oldurtamıyorum. kendi adıma böyle ama bu iyi bir şey mi? pek sanmıyorum :) daha 2-3 hafta olmuş tanışalı adam bir şansı hak etmiyor mu ediyor (ben kendim olsam o şansı vermeyeceğimi de çok iyi biliyorum, huyum batsın). mantık ilişkisi illa tü kaka değil ama işte oldurtabilirsen.

umarım c'ler d'ler çıkar karşına :)
 • niye ama  (02.04.18 17:16:26) 
A'da bir halt yok, anlattıkların 35li yaşlarda birini değil 18'lerde birini andırıyor.

Ancak B ile de takılamazsın aklın hala Ada kalacak çünki
 • KaraSakall  (02.04.18 19:01:31) 
ben a yı tercih ettim, kız tarafıydı. o da senin gibi alternatifler ile doluydu. benzer süreçlerden geçmişiz. engelledi, tekrar buluştuk ara ara da yazışıyoruz. gelecek yok gibi bazen var gibi. belirsiz bi yol ben alıştım ancak sağlam bir psiikoloji gerektiriyor.

bence b'yi seç, kafa rahatlığı çok önemli şu hayatta.
 • czn  (03.04.18 12:59:52) 
a dengesiz, bi yol olmaz ondan. cepte tutuyor sizi. başkasına doğru hamle yaptığınızı görünce bozulmuş, çünkü her seferinde ona döneceğinizi hissettirmişsiniz.


 • nice tnetennba  (03.04.18 13:07:32) 
a'yı hayatından komple çıkarmadan b ile bir yere gidemezsin. a adam değil ve anladığım kadarı ile seninle uzun vadeli asla düşünmeyecek.

b'ye bir şans ver demek isterim ama a'yı hala alternatif olarak gördüğün müddetçe ikiniz için de hayat zor. Önce bir ilişki tamamen bitmeli sonra öteki başlamalı. Yoksa hep kıyaslama hep ikilem...
 • SiyamkedisiZorro  (03.04.18 13:25:04) 
b'yi piç etme boşver. sevmediğin adamla sırf ilgisi var diye birlikte olmak, bir insana yapabileceğin en büyük kötülülük olur.

a da tam bir ayakçıymış. peşine takılıp yorma kendini... bırak yoluna gitsin uğraşma.

bence sen git kafanı dinle. a yüzünden b'yi üzmeyeceğin, ilgi isteyen insan tribinden çıktığın yani sağlıklı bir birey olduğun dönemde karşına birisi çıkar mutlaka o zaman bakarsın yoluna.

şu an birini seçmek, birini hayatına almak / birinin hayatına girmek zorunda değilsin.
 • coder6006  (04.04.18 13:54:45) 
Bak ben a ile devam ettim, yine birlikte olduk enggelli olmama rağmen. Geldi kaldı bnde gitti. Geçen gün kahve içelim dedim, naza çekti. Bugün doğum günü yemeğime çağırdım gelmek istemedi.

A yı bnde çok seviyorum ama pişmanlıktır. Derslerme bile hazırlanamadım şu mevzudan. Dengesizlikten uzak dur sana örnek olayım.

B ile de oynama. Ya sev ya oynama, aynısnı ona da yapmış oluyorsun..
 • czn  (11.04.18 15:06:43) 
aynı anda iki kişiyi seviyorsan asıl sonuç senin ikisi içinde uygun olmadığındır.

allah bizleri siz gibilerden korusun.
 • susadım çeşmeye varmaz olaydım  (11.04.18 15:10:28) 
a beni yine engelledi. bir buluşmadan sonra problem çıkabiliyor. hala düşünüyosan uyandıryım :D


 • czn  (07.05.18 19:05:50) 
Sevdiğinle değil, seni sevenle mutlu olursun.
A dediğin şahıs bildiğin gönül eğlendiriyor. Salla geç onu.

 • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (07.05.18 19:10:00) 
a olmaz. a ya istemiyor ya da kisisel problemleri var, senin yapabilecegin bir sey yok. bir kac hafta olur gibi olur en fazla, ama kendi kisisel problemleri hallolmadan kalici bir sey olmaz.

a'yi TAMAMEN unutmadan girecegin butun iliskiler de en azindan obur kisi icin buyuk haksizlik olur. sana da iskence olur.

sen senin a takintine benzer takintisi olan biriyle hayat gecirmeyi birak bir iliskiye baslamak ister miydin? sana haksizlik olur degil mi... sen de ne b'ye ne de baskasina bunu yapamamalisin.

b ile de uyumlu degilsen zaten onu da ele ne gerek var? ille biri mi lazim. evet zaman geciyor ama 1800lerde de yasamiyoruz bir sey olmaz.

o yuzden c) hicbiri
 • robokot  (07.05.18 19:21:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.