[]

inmeyen apseye ne yapılır ve diş hekimi tavsiyesi

sol alt azı dişim senelerdir apseli yogunlasip sistigi zamanlarda antibiyotik kullanıyordum iniyordu ama bir türlü cektirmedim. sol üst disime kanal tedavisi yapılmıştı ancak dolgusu düştü diş kırıldı ve o da apseli suan. alt diş yeniden sisip agri yapınca geçen hafta antibiyotik kullandım. bu sefer cektirecektim ama gidemedim, zaten apse tam inmemisti. antibiyotik biteli 1 hafta oldu ve diş yeniden şişti. bu durumda ne yapilir? hekime gitsem tekrar mi antibiyotik verir? inmeyecek bu apse belli artik ama.. diş hekimi olmayan arkadaşlar da istanbulda iyi bir hekim tavsiye edebilir mi rica etsem? Çok yüksek fiyatlar olmasa iyi olur, çünkü geçen hafta gidememe sebebim maddiydi. Suan durum vahim diye belli bir miktarı gözden çıkardım.
 
Bu arada diş tamamen kırık ve ufak bir parçası duruyor, bu sebeple cerrahi çekim olacak denmişti.


  • anneboleyn  (29.03.18 14:58:09) 
Uzun süredir antibiyotikle baskıladığınız için belli bir süre antibiyotik de bu şekilde etki etmemeye başlıyor. Doktorunuz çekime uygun görmezse en son çare iğne yazar ama o şişliğin hepsi artık çekilmeden geçmez. Düşük bir ihtimal geçse bile bir sonrakinde daha fazla şişer bu süreç böyle ilerler. Bu nedenle artık daha fazla ihmal etmemeniz gerekiyor. En kötü ihtimal devlet ADSMlerinde bile çektirebilirsiniz.


  • neferkitty  (29.03.18 15:26:23 ~ 15:26:42) 
@neferkitty peki şişken çekebiliyorlar mı? Ben tamamen geçmiş olması gerek sanıyordum. İğne derken diş için mi yoksa bildiğimiz iğne mi? :(


  • anneboleyn  (29.03.18 15:32:18) 
Bir tanıdığımızın apseli dişini cektiklerinde komple suratı şişti çok zor bir süreç geçirdi o yüzden biraz korktum ehil biri olsun istedim. Devlette pek takmiyorlar yogunluktan :(


  • anneboleyn  (29.03.18 15:33:48) 
normal devlet hastanesi yerine ağız ve diş sağlığı hastanelerine gidin.

doktor değilim ama benzer bir süreçten geçtim. kanal tedavili dişim küçük bir apse yaptı, sizin gibi antibiyotikle geçirmeye çalıştım, bir süre geçti sonra yine başladı vs vs neyse işte şu an özel diş hekimine gidiyorum, kanalları açıp temizliyor, ilaç koyuyor falan bir kaç haftalık iş... kanal tedavili dişiniz için kanalların açılıp benimkinde olduğu gibi yeniden temizlenmesi gerekebilir. sinirler alındığı için bir şey hissetmiyorsunuz zaten, uyuşturulmadan bile yapılabiliyor. apseli dişiniz içinde yine anti biyotik verecektir, dediğiniz gibi apseli halde çekilmez.

bir de şu var, normal hastane yada ağız diş olsun devlette genelde uğraşmamak için çekip başlarından savıyorlar. dişi kurtarmak için isterseniz bir özel hekimden sadece muayene için randevu alın, bir de o baksın. eğer çürük kökü delmemişse kurtarılabilirmiş diş benim diş hekiminin yalancısıyım.
  • issiz karga  (29.03.18 16:46:09 ~ 16:46:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.