[]

Gerçekten öğrenmek?

Mezun olduğumda çoğu bilgiyi unutup pratik yaptıklarımla devam edeceğimi söylüyor herkes. Yine de, hedefimdeki konumda yer alan insanların çoğunun akademik başarısı da iyi. Mesela organik kimyası çok iyi.

Peki ben bu dersleri nasıl gerçekten öğrenebilirim? Hocalarımızın yarısı iyi yarısı kötü. Her dersi dinlemek fayda etmiyor. Slayt bastırıyor, çıkmış soru kovalıyor, yardımlaşarak özet notlar çıkarıp ha bire ezberliyoruz. Kitap satın almıyoruz genelde, sınav odaklı çalışma var.

Yaşça büyüklerim çok kızıyor bu duruma, ders kitaptan öğrenilir diyorlar. Birkaç dönem öncemiz ise "yarısı pdf olarak var zaten, internette ne ararsan var biz kitap almadan hallettik" diyorlar. Nasıl bir yol takip etmeli bilemedim.

Bölüm: eczacılık, kitaplarımız pahalı oluyor genelde. Eczane açmak için sormuyorum bunları.

 
Ders kesinlikle kitaptan öğrenilir; slaytlarla, notlarla ders geçersiniz sadece; kitapları fotokopi yapmayı deneyin pahalı oluyorsa.


  • gezegen olan pluton  (28.03.18 21:29:16 ~ 21:29:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.