[]

Planlar nasil?

Şimdi 5-6 yıllık kabaca bi plan yaptım. İibf bölümünde okuyorum, 2 sene sonra okulum bitecek. Bu sürede phyton, r falan öğrenip freelance para kazanacak duruma gelmek istiyorum. Bunun dışında ekonomi dalında yüksek lisansa devam edeceğim. Bunu da İspanya'da yapmak istiyorum, İspanyolcam var ve orada yaşamayı seviyorum. Sizce olmayacak gibi bi tarafı var mı bu planın?
 
süper planlar. aynen çalışmaya devam. planda kalmasın.


  • levpontryagin  (27.03.18 23:40:44) 
yazilimin ne olduguna dair bir fikrin varsa yapilmayacak is degil de belki detay vermedigin icin "python r falan ogrenip freelance para kazanacak duruma gelmek" kismi fazla havada kalmis gibi geldi bana. yani oyle bir yazmissin ki sanki garsonluk yapip harclik cikaracagim gibi olmus. herkes phyton r falan ogrenip freelance para kazanabilseydi memlekette kimse paradan sikayet etmezdi sanirim. altyapin, on veya mevcut bilgin var mi bu alanda? onun disinda yapilmayacak sey degil, neden olmasin.


  • der meister  (27.03.18 23:41:49) 
Olmayacak şeyler değil ancak 5-6 yıl çok uzun zaman dilimi. O zamana kadar neler olur bilinmez.


  • j r r tolkien hayrani  (27.03.18 23:49:48) 
@der meister

dediğin gibi, o ifade 'o iş bende' duygusu vermiş biraz ama demek istediğim 2 yıllık bi süreçte bu seviyeye gelmek istiyorum, bu da planlarımın bir parçası. tabii derinlemesine bi bilgim yok ama, bu iki programlamlama dilinin( :/ ) ekonomi dalında ilerleyenler için önerildiğini ve bu alanda kullanıldığını okuduğum için yazmıştım
  • asocial anchorman  (27.03.18 23:50:27 ~ 23:57:08) 
phyton, R ile türkiye'de free'yi geç full-time iş bulmak çok zor, bunları popüler olduğu için değil ne alanda bir şeyler yapmayı düşündüğünüz için seçin bence, mesela R daha çok veri biliminde kullanılır, bunun için istatistik, veri madenciliği, makine öğrenmesi gibi konuların teorik kısmında alt yapınız olması bu dili kullanmanızı anlamlı kılar. İçinde istatistiğin bolca olduğu bir alanda yüksek lisans yapın eğer hedefiniz bu ise.


  • gezegen olan pluton  (28.03.18 00:08:25) 
Bu planın karşısındaki en büyük engel para. Freelance çalışarak yurt dışında geçinecek kadar para kazanmak zor. Malum 1 EUR = 4,94 TL. Burs bulup yurt dışına çıkarım diyorsan ortalamanı çok yüksek tutman gerekecek. Tavsiyem birkaç tane daha plan oluştur. Bu plan olmazsa Türkiye'de şunları yaparım diye de düşün mutlaka.


  • dissendium  (28.03.18 00:10:14) 
Mekdanıldsta çalışmaya başlayınca hayatın gerçeklerini öğrenirsin. İli sene sonra hayattan beklentin değişecek. Yaş bu iş. At fava bekle.


  • [GODDARD]  (28.03.18 01:44:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.