güneş panelleri rüzgar trbunu

bu işlerden anlayan var mı? rüzgar tribunu için duyulmayan çok tiz bir ses çıkarıp hayvanlarda ve insanlarda psikolojik sorunlara sebep oluyor deniyor. ayrıca kuşların göç yollarına baktım çatalcadan geçiyorlar. (yer çatalcada)

kırsalda sadece arada bir gidilecek bir ev için alınmak ıstese

1. arada bır kullanılacagı ıcın cok enerjı gerekmeyecek en az kw lık olanı alınsa bırıkır mı arada bır kullanmak ıcın?

2. ya da buzdolabı bulasık mak vs kullanmak ıstıyorsam yıne de yuksek kw lık olanı alıp satmak mı daha mantıklı, nasıl satılıyor, çatalca'nın köyünde nasıl satılır ki eletrik hadi şehir içi olsa neyse

3. son olarak bahçede çok fazla ağaç var sulama tesisi kurulacak mecbur, o enerjiyi orada kullanabilir miyiz?

bir de panel fiyatı düşmüş yazıyor haberlerde ama ben farkı anlayamıyorum hala çok pahalı değil mi?

Kuşları pek düşünme çatalca'da onlarca rüzgar türbini var zaten.

Kendi elektriğini üretme işi yasalarla belirlenmiş kurallara bağlı, bildiğim kadarıyla kurulan şebekeye satılıyor, kullandığınızdan üretilen düşülüyor basit olarak.

Maliyet tarafında bilgim yok, her zaman bulunmayacağınız bir yer ise satmaya yönelik yapmak daha mantıklı olabilir.
  • atom karincanin torunu  (19.03.18 01:25:30)
cati tipi solar panellerle ilgili yeni cikti yasa. o ise bakabilirsiniz. ama tum kurtlar üsüsur simdi. biraz sakinlenmesini bekleyebilirsiniz piyasa otursun. ruzgar olayi da kucuk santraller belirttiginiz uzere pek kullanisli degil. eger elektrik sebekeniz varsa ondan kullanin. sadece ruzgar olunca elektrik alabilirsiniz cunkum. enerji depolama falan yapmazsaniz. gunes de ayni.

bu olaylar avrupada yyginlasti cunku devletler inanilmaz tesvikler verdi. ve de herkes urettigi enerjiyi satmak istesi cunku fiyati daha iyi kullanmaktan. turkiyede oyle herkesin evinden para kazanabilecegi falan gorulmemis pek. yeka ihalesi seklinde yandas destekli yabanciya verilir isler.

sonuc olarak bence bosuna kasmayin elektriginiz varsa. profesyobel is olarak dusunurseniz, trafo kapasitesi vb varsa o bolgede lisanssiz 1 mw ruzgar projesi gelistirin. yatirimi yapmadan satiliga cikarin arsayla beraber gideri olur -) su anda kapandi bu tip isler galiba ama belli olmaz bu ulkenin isleri
  • kveldulv  (19.03.18 03:04:50)