[]

Karşılıksız çek

mevcut mevzuatta cezası hapis mi?
Bir yakınım önümüzdeki hafta x miktar para bulamazsa çekinin yazılacağını söyledi ve hapse gireceğim diye ağlıyor. Girer mi? 
hiç bişey olmaz. merak etmesin. düzgün bir avukat bulsun. gerisi kolay.


  • paudi  (15.03.18 21:56:53) 
çek yazılırsa cirolardan istenir para sırasıyla. cirodan alırlarsa ciroda akrabana yuklenir. olay bu.


  • binder dandet  (15.03.18 21:57:57) 
Karsiliksiz ceklere hapis olsa sokakta adam kalmaz.


  • hailtothethief  (15.03.18 22:07:24) 
Hapis cezası vardı kaldırıldı. Fakat aldığı ürün veya hizmetin karşılığını ödeyemediğinden hapse gireceğim diye ağlıyorsa, bırakın ağlasın. Alacaklıları ne yapacak?


  • malheiros  (15.03.18 23:21:50) 
2015den beri elimde patlamış iyi miktarda çek var ödenmeyen, hala alabilmiş değilim adam da gayet elini kolunu sallayarak dolaşıyor trk borcu da bana değil üstelik.
Piyasanın durumu gel insanları dolandır diyor bas bas. Üstünde ne var ne yok karına ona buna geçir sonra da karşılıksız evrak yaz yaz dur. Çek senet kadar lanet bişey yok, bir anda elinizdeki kağıt tuvalet kağıdına dönebiliryor. Hapis cesası kalktığından millet hiç düşünmeden yazıp yazıp duruyor.

  • nwnd  (16.03.18 11:24:46) 
hapis cezası var. kalkmıştı, geri geldi. çatır çatır ceza çıkıyor. tabi doğrudan hapis cezası çıkmıyor, adli para cezası çıkıyor. borcunu veya adli para cezasını ödemezse ceza hapse dönüşüyor. adli para cezasını ödemek de borcu sonlandırmadığı için keşidecinin elinde tek imkan borcu ödemek kalıyor. buradaki yalan yanlış bilgilere güvenmek yerine konuya hakim bir avukata danışmanızı tavsiye ederim.


  • loser blueser  (18.03.18 18:31:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.