[]

Internetin ve Web'in alternafi

Merak ediyorum, bu konularda calisan şirketler/bilim insanları var mi? Ben aradım bulamadım. Bilen varsa linkini yazarsa cok güzel olur.

Hayatin bir nehir gibi her daim akmasını ve değişmesini istiyorum. Sabit durmamalı hiçbir sey. Zaten durmuyor da. Her yeni bir gun daha once hic dusunmedigimiz bir sekilde düşünmeye zorlamalıyiz kendimizi. Her gun ayni düşünce tekrari bizi bir yerden sonra verimsizliğe iter. Ben boyle dusunuyorum. Elimden geldiğince de yapmaya calisiyorum.

Simdi, biz insanların Web ve internette takılıp kalmamasi gerektiğini dusunuyorum. Yeni yollar, daha iyi alternatifler olmalı. Kaldı ki bu iki seyde de bir suru eksiklik var. Bu iki seyin alternatifi uzerinde calisan insanların varligini bilmek beni mutlu edecektir.

Siz bu konuda ne dusunuyorsunuz?

 
İnternette arattim ama bulamadim(!)


  • her giriste sifresini unutan adam  (14.03.18 00:10:46) 
İki günü eşit olan ziyandadır.


  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (14.03.18 00:25:15) 
IoT gelecekte buyuk bir atilim olacak, su anda yol alma asamasindayiz. IoT nedir? tum elektronik cihazlar arabalar, telefonlar, ev aletleri bizim kontrolumuz olmadan birbirleri ile iletisime gececekler. Ornegin arabalar diger arablardan yol isteyecek, ondeki arabanin sinyal isigi yanmasina gerek kalmadan arkadaki araba bunu alacak, bir tragik kuyrugu var ise en ondeki araba arkadakilere durumu haber verecek, telefonlar evdeki isiticiya kendiliginden emir verecek, vucudumuzdaki sensorler hasta oldugumuzu anlayip isiticiya en uygun oda sicakligini duzenletecekler, gozlukler karsimizdaki insan hakkinda bilgi verecek vs. Dikkat edilirse son yillarda gelistirilen bircok alet bu dogrultuda gelistiriliyor. Tum bunlara ragmen pil ve gunes panel teknololijisi, islemcilerde enerji verimliligi problemleri hala asilmis degil. Onumuzdeki 20 yil icin umut var elbette.


  • emrahday  (14.03.18 12:21:24 ~ 12:23:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.