[]

yüksek lisans hakkında

2017 şubat döneminde tezli yüksek lisansa başladımç şu an 3. dönemdeyim. 8 ders almalı ve 1 seminer + 2 dönem tez yazım aşamasında olmam gerekiyor.

Şu ana kadar 4 ders aldım. 3. dönem olduğum için zorla 1. tez dersi ekletildi. bu gidişata göre önümüzdeki döeneme 2 ders 1 seminer ve 2. tez kalıyor. sonra mezun. fakat ben bir sene daha tecil hakkım ile devam etmek istiyordum. yani ilk iki sene dersleri verip son sene teze geçmek idi niyetim.

ne yapabilirim ben şimdi? bişeylerden bilerek mi kalayım? ya da tezi verememiş gibi yapıp tezi mi uzatayım?

 
En iyisi enstitünüzdeki öğrenci işleriyle konuşmak. Bizde şu şekilde oluyor: Öğrenci 3. dönemden itibaren teze kaydolmak zorunda ama vermek zorunda değil. 4. ve 5. dönemler uzatma dönemleri (uzatmak için ayrı başvuru gerekebilir). 5. dönem sonunda tezi vermezse atılabilir (atılma prosedürünü bilmiyorum).


  • cosmicstring  (09.03.18 09:17:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.