[]

Almanya'da Kalacak Yer (oda ya da ev) Aranıyor

Merhaba herkese,

Bir araştırma için Mayıs ayından Ağustos ayına kadar Almanya'da olacağım. Kirasını ödeyerek kalabileceğim bir yer bakıyorum. Yardımcı olabilecek kimseler var mıdır acaba?

Not: Şehir belirtmedim çünkü birçok şehri geziyor olacağım araştırma için. Dolayısıyla da herhangi bir şehre yerleşebilirim. Belli periyotlarla başka şehirlere seyahat ediyor olacağım. Bir evin tamamını ya da bir odasını kiralayabilirim.

Detayları bilahare konuşabiliriz.

 
O zaman airbnb.
Herhangi bir sehir biraz fazla ucu acik geldi, munihten hamburga gitmek 7-8 saat surer minimum mesela.

Eger hicbir sartiniz yoksa kiranin en ucuz oldugu sehirlere gidin?
Ya da almanyanin ortasina Kassel'e gidin.
Ulasim her yere kolay olsun derseniz köln, berlin, münih, stuttgart gibi sehirler de olur.
  • kuehles blondes  (08.03.18 23:59:47) 
Teşekkür ederim Kuehles Blondes.

Airbnb elbette ki bir seçenek. Ancak mümkün olursa Ekşi'den kafa dengi birisi ile kalmayı tercih ederim. Ayrıca Airbnb'den daha ucuz bir seçenek de bulabilirim umudundayım.

Herhangi bir şehir olur; zira araştırmam Almanya ölçeğini kapsıyor ve 1-2 hafta sürecek başka şehir ziyaretlerim için 7-8 saatlik yolculukları önemsemiyorum. Elbette ki Köln, Berlin, Munich ve Dusseldorf gibi şehirleri öncelikli olarak tercih ederim. Lakin, başta da dediğim gibi çok sorun değil.
  • sekersiz turk kahvesi  (09.03.18 00:09:58) 
o kadar dolaşacaksanız hostesler tam size göre. geceliği 15 Euro civarında hostel her şehirde bulursunuz.

Yanınıza kulak tıkacı almayı unutmayın.
  • babilbaligi  (09.03.18 07:56:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.